STRV mění strategii a organizační strukturu, dlouholetý finanční ředitel Jaroslav Lehoučka povyšuje na COO

STRV mění strategii a organizační strukturu, dlouholetý finanční ředitel Jaroslav Lehoučka povyšuje na COO

Česká technologická společnost STRV, která se zaměřuje na vývoj mobilních a webových aplikací, pokračuje v optimalizaci svého fungování. Technologický lídr letos oznámil úpravu svého směřování a chce se více zaměřit na budování vlastních projektů vedle svého tradičního klientského byznysu. Součástí těchto změn je také posun dosavadního finančního ředitele Jaroslava Lehoučky na novou pozici chief operations officer (COO). Lehoučka převezme část agendy od CEO společnosti Luba Smida, který se tak bude moci více soustředit na zakládání a rozvoj nových produktů.

Novou koncepci společnosti oznámil CEO Lubo Smid začátkem roku, kdy STRV oznamovalo rekordní finanční výsledky za minulý rok. Česká vývojářská společnost se chce i po zkušenostech s pandemií stát méně závislou na klientských projektech. Už nyní má STRV na kontě několik vlastních dating aplikací pro LGBTQ+ komunitu pod hlavičkou Cosmic Latte nebo významný podíl v mobilní hře Live Penalty.

Změny ve vizi se nyní projevují i změnami v nejvyšším managementu. Na novou pozici COO se posouvá dosavadní finanční ředitel Jaroslav Lehoučka. Ten v STRV pracuje již od roku 2015 a měl na starosti veškeré finance procházející všemi entitami ve skupině STRV, která za loňský rok ohlásila rekordní obrat 400 milionů korun a zisk přes 100 milionů korun. Lehoučka zároveň odpovídá také za právní agendu skupiny.

„Začátkem roku jsem si vzal dva měsíce volno, kdy jsem se po deseti letech úplně odstřihl od firmy a předal její fungování kolegům v managementu. Jednak jsem ten volný čas mohl využít k přemýšlení nad tím, jaké nové projekty bychom mohli rozjet, a také jsem si ověřil, že máme silné vedení společnosti, které se bez problémů obejde beze mě. Toho chci využít a osobně se zaměřit právě na stavění nových produktů z vlastní zahrádky. Proto také nyní oficiálně a trvale předávám Jardovi část své provozní agendy,“ vysvětluje Lubo Smid.

„Ze změny mám radost a těší mě důvěra Luba i ostatních. Po více než sedmi letech v STRV znám fungování společnosti důkladně a nová pozice mi přinese nové výzvy, na které se těším. O provozní agendu jsem se staral už během Lubovy nepřítomnosti. Nový úhel pohledu na firmu mě bavil a věřím, že jsem za tu dobu společnosti přispěl. Zároveň jsem velmi rád, že tato změna umožní STRV více se zaměřit na vlastní projekty. Je to směr, který jsem vždy propagoval, a věřím, že nám s Lubovým vedením přinese zásadní úspěchy. Již nyní se soustředím především na novou roli, nicméně zároveň pracuji na posílení finančního týmu o nové lidi, abychom nahradili chybějícího CFO a zároveň zvýšili kapacitu týmu,“ komentuje svou novou pozici Jaroslav Lehoučka, nový COO STRV.

Zdroj informací

STRV s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

20. června 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3356 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál