Balesh Sharma povede telekomunikační a mediální divizi PPF

Balesh Sharma povede telekomunikační a mediální divizi PPF

Skupina PPF dnes oznámila jmenování Baleshe Sharmy do funkce šéfa divize TMT, ve které bude od července odpovídat za řízení a rozvoj telekomunikačních operátorů, poskytovatelů telekomunikační infrastruktury a provozovatelů televizních stanic PPF ve střední a jihovýchodní Evropě.

Balesh Sharma také převezme od CEO PPF Ladislava Bartoníčka funkci CEO PPF Telecom Group. Od loňského dubna zastával Ladislav Bartoníček obě funkce (CEO skupiny PPF a CEO PPF Telecom Group) souběžně.

„Jmenování Baleshe Sharmy dál podpoří snahu PPF vyhledávat a vytvářet hodnotu v různých segmentech trhu i regionech po celém světě. S potěšením uvádím do čela naší TMT divize manažera s rozsáhlými profesními zkušenostmi v globálním měřítku, což samo o sobě je potvrzením dosavadních úspěchů PPF na poli diverzifikovaného TMT byznysu,“ řekl Ladislav Bartoníček.

Balesh Sharma nastupuje do PPF po dvaceti letech působení ve společnosti Vodafone, ve které zastával seniorní manažerské funkce v několika zemích. Během své dosavadní kariéry dosáhl Balesh Sharma výborných výsledků jako CEO dceřiných nebo partnerských společností Vodafonu na Maltě, v České republice, v Indii a v Jižní Africe. Ve všech zemích, kde působil, dokázal Vodafone pod jeho vedením posílit svůj podíl na trhu a zlepšit spokojenost zákazníků i kvalitu sítě. V Indii a Jižní Africe řídil Balesh Sharma operátory s více než 300 miliony, respektive 42 miliony aktivními klienty. Působil rovněž jako investor a poradce technologických start-upů v různých oblastech včetně umělé inteligence, strojového vidění, fintechu, automatizace maloobchodu a bezpečnosti.

„Mám velkou radost, že nastupuji do PPF a těším se na spolupráci s kolegy v O2, Yettelu, CETINu a CME, s nimiž se rád podělím o své zkušenosti z globálního TMT byznysu a s řízením a vedením týmů. Věřím, že společně přispějeme k trvalé snaze PPF poskytovat špičkovou zkušenost a hodnotu zákazníkům,“ uvedl Balesh Sharma.

Balesh Sharma se přestěhuje do Prahy z Johannesburgu, kde dosud vedl společnost Vodacom South Africa.

Zdroj informací

PPF a.s. a NejBusiness.cz

Datum

16. května 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2507 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál