Ariane Kilian se od 1. července 2022 stává vedoucí útvaru Komunikace ve společnosti ŠKODA AUTO

Ariane Kilian se od 1. července 2022 stává vedoucí útvaru Komunikace ve společnosti ŠKODA AUTO

Ariane Kilian převezme 1. července 2022 funkci vedoucí útvaru Komunikace ve společnosti ŠKODA AUTO. Nahradí Jense Katemanna, který se 1. července 2022 stane novým vedoucím útvaru Komunikace značky Volkswagen Osobní vozy a objemové skupiny koncernových značek. Ariane Kilian byla dosud zodpovědná za komunikaci v koncernových oblastech Technika a Volkswagen Group Components. V budoucnu bude podřízena novému předsedovi představenstva společnosti ŠKODA AUTO Klausi Zellmerovi.

Ariane Kilian je vystudovaná novinářka. Po vzdělání v oboru žurnalistiky, politiky a ekonomiky v Kolíně nad Rýnem a stáži v Burda Media pracovala jako redaktorka v časopise a deníku a v tiskovém oddělení německého Bundestagu. V roce 2007 nastoupila do společnosti Volkswagen, kde zastávala různé manažerské pozice v oblasti komunikace a vnějších vztahů. Od roku 2015 je zodpovědná za komunikaci divize Volkswagen Group Components a od roku 2021 za novou koncernovou divizi Technik s odpovědnosti i za další oblasti Battery a Charging & Energy. Od roku 2015 se také v rámci koncernu Volkswagen podílela na založení organizace na podporu uprchlíků a do roku 2020 ji vedla.

Jens Katemann vystudoval sociální vědy, hospodářskou politiku a sportovní vědu na Vestfálské Wilhelmsově univerzitě v Münsteru. Po stáži ve vydavatelské skupině Handelsblatt zahájil svou profesní kariéru jako redaktor německého automobilového časopisu auto motor und sport. V letech 2006 až 2009 byl vedoucím oddělení časopisu a v roce 2009 převzal funkci šéfredaktora časopisu AUTOStrassenverkehr. O tři roky později byl jmenován šéfredaktorem časopisu auto motor und sport. Jens Katemann je od dubna 2017 vedoucím útvaru Komunikace ve společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Od 1. července 2022 převezme funkci vedoucího úvaru Komunikace značky Volkswagen Osobní vozy ve Wolfsburgu a zároveň bude řídit komunikaci skupiny objemových značek.

Zdroj informací

ŠKODA AUTO a.s. a NejBusiness.cz

Datum

25. dubna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Reklama

Page generated in 1.2854 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál