Náměstkyní sekce ekonomiky a informačních technologií se stala Marcela Antošová

Náměstkyní sekce ekonomiky a informačních technologií se stala Marcela Antošová

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) dnes uvedl do funkce náměstkyni pro řízení sekce ekonomiky a informačních technologií Marcelu Antošovou. Na Ministerstvo zemědělství přichází z pozice ředitelky ekonomického úseku Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu, a.s., v němž v letech 2017 až 2018 zastávala pozici členky představenstva.

„Paní náměstkyně Marcela Antošová je schopnou a zkušenou odbornicí s dlouholetými zkušenostmi v oblasti financí. Proto očekávám, že v čele nové sekce ekonomiky a informačních technologií prosadí úsporná opatření s důrazem na systémové úspory,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Mezi priority nové náměstkyně patří například optimalizace rozpočtové skladby výdajů podle záměrů Ministerstva zemědělství plynoucích z vládního prohlášení a revize koncepce či strategie využití finančních nástrojů. Zaměří se kromě jiného i na maximální urychlení digitalizace, automatizace zpracování dat a rovněž sledování a hodnocení hospodárnosti IT systémů.

„Budu také usilovat o to, abychom na podporu zemědělců, potravinářů a lesníků zajistili dostatek finančních prostředků. Chci rovněž analyzovat účinky a dopady dotačních titulů a to, jak efektivně jsou peníze vynakládané. Pokud jde o informační systémy, budu se snažit zajistit jejich dlouhodobý a udržitelný rozvoj, samozřejmě se zaměřením na kybernetickou bezpečnost. Stranou nezůstanou ani výběrová řízení, která musí být v rámci veřejných zakázek připravovaná včas a kvalitně,“ uvedla Marcela Antošová, náměstkyně pro řízení sekce ekonomiky a informačních technologií.

Marcela Antošová, která je ve funkci náměstkyně pro řízení sekce ekonomiky a informačních technologií od 4. dubna 2022, se narodila v Děčíně. Na Vysoké škole ekonomické v Praze vystudovala fakultu financí a účetnictví, hlavní specializaci Finance a vedlejší Personální řízení podniku. Pracovala jako finanční ředitelka, například ve firmách Dimar Group, Yamaha Motor Middle Europe B.V., AutoESA a. s., Candy-Hoover ČR s.r.o. Byla členkou dozorčí rady Výstaviště České Budějovice, a.s. a poté také členkou jeho představenstva. V letech 2017 a 2018 byla členkou představenstva Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu, a. s. a od roku 2018 do současnosti ředitelkou jeho ekonomického úseku. Hovoří anglicky. Žije s partnerem, mají jedno dítě.

Zdroj informací

Ministerstvo zemědělství a NejBusiness.cz

Datum

4. dubna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5311 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál