Vývojářské studio Cleevio obsazuje pozice COO, CTO a CDO

Vývojářské studio Cleevio obsazuje pozice COO, CTO a CDO

Vývojářská společnost Cleevio mění po rychlém růstu týmu organizační strukturu i způsob, jak pracuje a definuje cíle. Poté, co se loni rozrostla z 35 na více než 100 zaměstnanců, představuje nové pozice vyššího managementu. Kromě CEO Davida Bezděky se na jejím chodu podílí COO a Head of HR Miroslava Hrivňáková, CTO David Zadražil a CDO Jiří Fořtík.

„Během jediného roku jsme ztrojnásobili počet lidí v týmu. Na malou firmu, kde se všichni znají a komunikuje každý s každým, to byla obrovská změna, která vedla k potřebě vybudovat C-management a doplnit pozice ve středním managementu, zejména team leadery,” vysvětluje organizační změny CEO David Bezděka.

COO a Head of HR

Miroslava Hrivňáková přichází do Cleevia s dlouholetými zkušenostmi z technologických firem, posledním působištěm byly Creative Dock a Trask. Jejím úkolem je Cleevio stabilizovat a zároveň jej podporovat v dalším růstu. Konkrétně má na starosti změny v organizační struktuře a vytváření týmů, nábor nových zaměstnanců, optimalizaci procesů a rozvoj Cleevia, aby bylo místem, kde se vytváří hodnota pro klienty a jejich zákazníky.

„Nikdy jsem nevnímala, že by vývojářů bylo málo. Každý rok počet vývojářů a zajímavých talentů roste. A přibývají i nové příležitosti. Jde jen o to, na jakém produktu a s kým chtějí lidé pracovat,” myslí si Miroslava Hrivňáková a dodává: „Jako klíč k úspěchu vnímám hlavně naši podporu osobnostního i profesního růstu našich lidí. Proto vytváříme platformy pro rozvoj talentů i vzdělávání našich zaměstnanců napříč úrovněmi a pozicemi.”

Technický ředitel

Pozici CTO nově obsadil David Zadražil, který v Cleeviu působí více než 7 let převážně jako backendový teamleader, kdy měl na starosti technický vývoj a rozvoj lidí ve vlastním týmu. Nyní zodpovídá za všechny vývojáře a za integrace nových technologií. Kromě toho řeší i fungování zaměstnanců v jednotlivých projektech, včetně smysluplného nastavování cílů, rozvoje a motivací týmů. „Máme skvělé tempo a celou řadu úspěchů, nejen po technické stránce, a chceme se o to začít dělit s komunitou vývojářů. Dalšími klíčovými úkoly bude mimo jiné prohlubování znalostí a specializace jednotlivých týmů a rozšíření DevOps týmu,” plánuje CTO David Zadražil.

CDO – Chief Delivery Officer

Poslední nově vzniklou funkci CDO zastává Jiří Fořtík se zkušenostmi z manažerských pozic v T-Mobile nebo Equa Bank. Jeho úkolem je zajistit kvalitu dodávaných produktů a spokojenost klientů, ale i týmů, které se na vývoji podílí. „Jakmile jsou lidé v práci šťastní, podávají i lepší výkony. Moje motto zní «We deliver with joy, respect & together»,” vysvětluje Jiří Fořtík.

„Změna organizační struktury a procesů samy o sobě úspěch nezaručí. Nejdůležitější je mindset, odpovědnost a zkušenost našeho týmu. Ty umožňují kvalitní výsledky, díky kterým se můžeme označovat za technologické partnery a mít spokojené klienty a skvělé reference,” komentuje změny a růst společnosti její CEO David Bezděka.

Zdroj informací

Cleevio a NejBusiness.cz

Datum

30. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4331 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál