Prezident Zeman jmenoval novým rektorem Jana Mareše

Prezident Zeman jmenoval novým rektorem Jana Mareše

Prezident republiky Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval novým rektorem Mendelovy univerzity v Brně dosavadního děkana Agronomické fakulty Jana Mareše (60). Ten se s účinností od 31. března stane v pořadí 34. rektorem školy. Zvolen byl akademickým senátem v polovině března. Funkční období je čtyřleté.

Odborností nového rektora je rybářství, tedy obor spojený s vodou v krajině a hospodařením v krajině, což jsou podle Mareše věci, které spolu úzce souvisí. „Zodpovědný přístup k naší přírodě, zemědělství a hospodaření je věc, která mne velmi zajímá, včetně provázání na rozvoj regionů a deglobalizaci,“ uvedl už dříve Jan Mareš.

Nový rektor povede univerzitu s šesti prorektory, což je o jednoho více než v minulém období. Martin Klimánek bude stejně jako dosud prorektorem pro strategii, rozvoj a účelovou činnost. Další jména jsou nová. Prorektorem pro tvůrčí činnost bude Svatopluk Kapounek. Lea Kubíčková bude řídit kvalitu a lidské zdroje, Ondřej Mocek pedagogiku, Jiří Skládanka internacionalizaci a vnější vztahy. Nová bude pozice prorektora pro IT, které se ujme Robert Pokluda.

Jan Mareš se narodil 18. prosince 1961 ve Strakonicích. Vystudoval Střední rybářskou technickou školu ve Vodňanech a v roce 1985 absolvoval specializaci rybářství na Vysoké škole zemědělské v Brně. V roce 2014 byl jmenován profesorem v oboru Rybářství. V současné době vede Oddělení rybářství a hydrobiologie na AF MENDELU.

V rámci vědecko-výzkumné činnosti se zabývá problematikou technologie chovu ryb v různých produkčních systémech, výživou a krmením ryb, kvalitou rybího masa, hematologií ryb nebo mimo-produkčními funkcemi rybníků. Věnuje se tak například vlivu podmínek chovu a výživy ryb na kvalitu rybího masa nebo vývoji a optimalizaci recirkulačních chovů ryb.

Mendelova univerzita v Brně byla od 1. února bez rektora. Loni zvolený kandidát Vojtěch Adam den před tímto datem rezignoval na rektorskou funkci, předchozí rektorce Danuši Nerudové skončilo čtyřleté období v čele univerzity ve stejný den. Do jmenování Jana Mareše školu vedl Robert Plaga, kterého dočasným zastupováním rektora pověřil ministr školství.

Zdroj informací

Mendelova univerzita v Brně a NejBusiness.cz

Datum

30. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4799 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál