Novým náměstkem sekce ekologického zemědělství, komodit, výzkumu a vzdělávání se stal Petr Jílek

Novým náměstkem sekce ekologického zemědělství, komodit, výzkumu a vzdělávání se stal Petr Jílek

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) dnes představil nového náměstka sekce ekologického zemědělství, komodit, výzkumu a vzdělávání Petra Jílka. Ten má podle ministra Nekuly veškeré odborné předpoklady a zkušenosti v daném oboru. Také proto uspěl ve výběrovém řízení.

„Kolega Petr Jílek povede sekci, která hraje klíčovou roli při naplňování naší zemědělské politiky, především ve vztahu k rozvoji a zvyšování konkurenceschopnosti českého zemědělství a s důrazem na další rozvoj ekologického zemědělství. Moji důvěru má nejen díky tomu, že se výborně orientuje v této agendě a zná chod ministerstva včetně resortních organizací, ale jako odborníka ho uznávají jak zemědělci, tak odborná veřejnost. S ohledem na jeho zkušenosti, znalosti a dosavadní práci věřím, že jeho sekce zvládne náročné úkoly, které nás čekají kromě jiného v nové Společné zemědělské politice a v nových směrech, jako je například precizní nebo uhlíkové zemědělství,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Mezi priority nového náměstka Petra Jílka patří mj. zajistit rozvojem ekologického zemědělství zvýšení produkce biopotravin a zlepšení vztahů zemědělství k užívaným přírodním zdrojům a k tvorbě krajiny. Chce také, aby v národních dotačních programech a opatřeních byly dostatečné finanční prostředky, které umožní posílení konkurenceschopnosti českého zemědělství. Zaměří se rovněž na zlepšení transferu výsledků zemědělského výzkumu, poradenství a vzdělávání s cílem zvýšit know-how zemědělských podniků.

„Za klíčové považuji přispět k dalšímu rozvoj ekologického zemědělství s důrazem na produkci biopotravin. Věřím, že tento trend umožní naplnit i očekávání, která jsou v oblasti zlepšení péče o půdu a ochranu vod. Zásadní je pro mě také efektivní a cílená podpora citlivých komodit. Důraz chci klást i na přípravu českého zemědělství na nové výzvy vyplývající zejména ze strategie Farm to Fork, a zároveň s tím posílit také zemědělský výzkum v této oblasti,“ uvedl Petr Jílek, nový náměstek sekce ekologického zemědělství, komodit, výzkumu a vzdělávání.

Petr Jílek, který je ve funkci náměstka sekce ekologického zemědělství, komodit, výzkumu a vzdělávání od 22. 2. 2022, se narodil 14. 7. 1977 v Brně. Vystudoval Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně. V roce 2011 se stal ředitelem Odboru environmentálního a ekologického zemědělství Ministerstva zemědělství, tuto pozici zastával také v letech 2019 až 2022. Od roku 2014 byl vrchním ředitelem sekce komoditní a rok poté se stal zástupcem náměstka sekce komodit, ekologického zemědělství a zahraničních vztahů. Hovoří anglicky a francouzsky. S partnerkou mají dvě děti.

Zdroj informací

Ministerstvo zemědělství ČR a NejBusiness.cz

Datum

22. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Reklama

Page generated in 1.6028 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál