MD: Dozorčí rada vypíše výběrové řízení na předsedu představenstva Českých drah

MD: Dozorčí rada vypíše výběrové řízení na předsedu představenstva Českých drah

Dozorčí rada Českých drah v novém složení vypíše v následujících dnech výběrové řízení na pozici předsedy představenstva této státem vlastněné akciové společnosti. Důvodem je rozhodnutí dosavadního generálního ředitele ČD Ivana Bednárika rezignovat na svou funkci. V představenstvu ČD končí i stávající místopředseda Václav Nebeský a člen Petr Pavelec, oba ze svých pozic také odstoupili.

„Z výběrového řízení musí vzejít silný manažer, který stabilizuje hospodaření Českých drah. Zároveň bude jeho úkolem vypořádat se s majetkovými vztahy, nastavit efektivnější strukturu řízení celé skupiny ČD. Zvýšit se má také kvalita poskytovaných služeb národního dopravce. Cestující musí vidět nové a čisté vlaky. Dosavadnímu generálnímu řediteli Bednárikovi děkuji, že v tomto ohledu je postupná obnova vozidlového parku dobře nastartovaná,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

Výběrové řízení na nového předsedu představenstva akciové společnosti České dráhy navazuje na rozhodnutí dosavadního generálního ředitele Ivana Bednárika, který sám z této pozice odstoupil k 28. únoru 2022.

„V celé své dosavadní kariéře jsem vždy vystupoval profesionálně a respektoval akcionáře i kolegyně a kolegy. Každý manažer zná své povinnosti a práva. A dnes jsem se rozhodl využít právo rezignovat. Důvody, které mě k tomu vedly, jsem podrobně vysvětlil dozorčí radě, ta rezignaci přijala. Jakékoliv další spekulace o mém odchodu poškozují České dráhy, jejichž zájmy vždy byly a jsou mojí prioritou. Děkuji celé Skupině ČD za 7,5 roční životní zkušenost,“ říká odstupující předseda představenstva ČD Ivan Bednárik.

Dozorčí rada ČD v novém složení si do svého čela zvolila předsedou ekonoma Miroslava Zámečníka. Po prvním jednání zároveň projednala kromě rezignace Ivana Bednárika také rezignaci místopředsedy představenstva ČD Václava Nebeského a člena Petra Pavelce, kteří rezignovali k 15. únoru 2022. Dozorčí rada také s účinností od 16. února 2022 jmenovala novým členem představenstva Blanku Havelkovou, dosavadní předsedkyni představenstva dceřiné společnosti DVI.

„Blanka Havelková dlouhodobě pracuje pro Skupinu České dráhy a má bohaté zkušenosti s řízením personální agendy, která je zejména v současné situaci pro firmu absolutně klíčová,“ říká dnes zvolený předseda Dozorčí rady ČD Miroslav Zámečník a dodává: „Pana předsedu Bednárika znám velmi dlouho, setkával jsem se s ním pravidelně už za jeho úspěšného působení na ČD Cargo v rámci zasedání Výboru pro audit této dceřiné společnosti. Jeho důvody chápu, nicméně budeme společně až do konce jeho působení spolupracovat. Dozorčí rada jemu i oběma dalším odstupujícím členům představenstva dnes za jejich práci pro Skupinu ČD poděkovala. Naším úkolem je nyní prostřednictvím výběrového řízení najít nového, silného předsedu. Do té doby povede představenstvo jeho místopředseda Michal Kraus a dozorčí rada je připravena spolupracovat na stabilizaci společnosti.“ Dozorčí rada dnes zároveň pověřila nově zvoleného místopředsedu představenstva Michala Krause řízením společnosti od 1. 3. 2022 do konce výběrového řízení a jmenování nového generálního ředitele a předsedu představenstva společnosti.

Zdroj informací

Ministerstvo dopravy ČR a NejBusiness.cz

Datum

16. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Reklama

Page generated in 1.6908 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál