Ministerstvo zemědělství má nové náměstky člena vlády

Ministerstvo zemědělství má nové náměstky člena vlády

Do funkce náměstků člena vlády dnes ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) jmenoval Radka Holomčíka (Piráti) a Radka Lanče (TOP 09). Věnovat se budou průřezově všem zemědělským agendám. Ke jmenování došlo po dohodě vládních stran, podle které budou na každém resortu jmenováni političtí náměstci za obě volební koalice.

„Oba náměstci mají vztah k zemědělskému resortu, jak je patrné z jejich praxe. Budou se věnovat všem zemědělským tématům podle potřeby. Nejprve se seznámí s chodem Ministerstva, ale dílčí úkoly dostávají hned od začátku,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Radek Holomčík (36) vystudoval Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Byl poslancem Parlamentu ČR, místopředsedou Zemědělského výboru a místopředsedou Podvýboru pro lesní hospodářství. Před nástupem na Ministerstvo zemědělství působil také jako člen Zastupitelstva města Strážnice nebo jako marketingový specialista.

Radek Lanč (55) vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. V současnosti působí jako člen meziresortní komise Národního akčního plánu k bezpečnému používání pesticidů v České republice a jako expert CzWA – Asociace pro vodu ČR. V předchozích letech pracoval například v Pražské vodohospodářské společnosti, v Úpravně vody Želivka nebo jako ředitel pro technický rozvoj a investice ve společnosti Želivská provozní.

Náměstek člena vlády zastupuje ministra v záležitostech, které si ministr sám stanoví, a to například při schůzi vlády, Poslanecké sněmovny či Senátu. Každý člen vlády může mít nejvýše dva náměstky, které jmenuje i odvolává.

Zdroj informací

Ministerstvo zemědělství a NejBusiness.cz

Datum

2. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2359 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál