Fondee se chystá na expanzi do zahraničí a vítá novou COO. Laureen Höllge pomůže s růstem startupu

Fondee se chystá na expanzi do zahraničí a vítá novou COO. Laureen Höllge pomůže s růstem startupu

Český startup Fondee, který mění způsob, jakým Češi uvažují o penězích, přivítal do svých řad novou provozní ředitelku. Stala se jí Laureen Höllge (28), která dříve pracovala jako konzultantka a má zkušenosti také v pozici marketingové manažerky. Neřekne si jinak než Lóra a ve Fondee bude zodpovědná především za organizaci růstu firmy. Soustředit se chce zejména na plánovanou expanzi do zahraničí a ráda by k investicím inspirovala více žen.

„Do role COO ve Fondee nastupuji s cílem pomoci táhnout jeho růst, ať už v Česku, nebo v zahraničí, a organizačně takový růst podpořit. Jen v následujícím půlroce chceme zdvojnásobit počet našich klientů, kterých je již více než 8 000. A čeká nás expanze do dalších zemí vedle Slovenska, kam jsme vstoupili letos,“ říká Lóra Höllge.

Lóře je blízká dlouhodobá snaha Fondee zprostředkovávat investování lidem v Česku a východní Evropě. „Srdcovkou pro mě bude opřít se i do toho, aby investování nebylo především doménou mužů a aby více investovaly i ženy,“ dodává.

„Lóra je člověk, který osobnostně do našeho týmu perfektně zapadá. Okamžitě jsme si padli do noty a těšíme se, že k nám kromě svých bohatých zkušeností přinese spoustu skvělých nápadů a novou energii,“ komentuje nástup nové kolegyně spoluzakladatel a CEO firmy Jan Hlavsa.

Z klientky provozní ředitelkou

Lóra v minulosti pracovala jako management konzultantka v Boston Consulting Group a má zkušenosti s marketingovým managementem politické kampaně. Dlouhodobě se také věnuje oblasti vzdělávání – do loňského roku i jako ředitelka neziskové vzdělávací organizace Discover. Vystudovala Yale-NUS College v Singapuru v oboru urban studies a sociologii a sociální antropologii na Central European University. Kromě vzdělávání se zajímá o témata spravedlivého města a udržitelného turismu.

Ve Fondee se přitom nejprve objevila jako klientka. „Postupně se pro mne Fondee stalo lovebrandem. Když se na mne Honza obrátil s tím, že hledá COO, nebylo moc co řešit. Hledala jsem další výzvu, kde zhodnotím své zkušenosti a která přinese užitek lidem kolem mne. A čím dál větší přidanou hodnotu Fondee vnímám o to víc v dnešní době rostoucí inflace,“ říká Laureen.

Lóra také přešla pěšky republiku, píše sbírku poezie, organizuje festivaly elektronické hudby na nečekaných místech a vášnivě čte.

Fondee startuje i na Slovensku

Platforma Fondee, která funguje jako online služba pro jednoduché investování do fondů akcií a dluhopisů, je od letoška dostupná také na Slovensku. Během listopadu a prosince

2021 navýšil startup počet klientů o více než 40 procent a zakončil rok s 7 200 klienty, aktuálně je jich již více než 8 000. Tyto nárůsty počtu klientů jsou v absolutních číslech více než pětkrát vyšší než ve stejných měsících roku 2020. „Objem peněz pod správou se během téhož období zvýšil o více než 30 procent. Nutno podotknout, že tento růst byl dosažen navzdory tomu, že trhy šly proti našim klientům. A rostoucí trend očekáváme i nadále,“ komentuje Jan Hlavsa, spoluzakladatel Fondee.

Velkým překvapením loňského roku byl také prudký nárůst žen-investorek mezi klienty Fondee. „Zvyšující se zájem o Fondee ze strany žen nás opravdu těší. Podíl nových investorek na naší platformě se navýšil z 16 procent v listopadu a prosinci roku 2020 na 30 procent ve stejném období roku loňského,“ říká Hlavsa.

Zdroj informací

Fondee s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

29. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2818 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál