Pražská kancelář Mews získala certifikaci Great Place to Work(R) a firma posiluje vedení o nového viceprezidenta pro strategii

Pražská kancelář Mews získala certifikaci Great Place to Work(R) a firma posiluje vedení o nového viceprezidenta pro strategii

Česká technologická společnost Mews získala pro svou pražskou kancelář na I. P. Pavlova certifikaci Great Place to Work®. Certifikace proběhla na základě analýzy firemní kultury a anonymní zpětné vazby a potvrzuje tak, že Mews patří mezi špičkové zaměstnavatele. Scaleup nedávno oznámil ambiciózní plány na globální růst zaměstnanců o více než 90 %. Společnost taktéž oznámila posilu ve svém vedení. Tou je Dean Cookson, bývalý VP a CTO ve Virgin America. Do Mews přichází na pozici VP of strategy and business operations.

„Jsme rádi, že jsme bez problému získali certifikaci Great Place to Work. Mews od začátku budujeme jak s jasnou produktovou vizí, tak s pevnými hodnotovými kořeny, které prorůstají napříč naším týmem. Mít skvělý tým a zajistit mu to nejlepší prostředí pro práci je základ, který mnoho jiných technologických společností podceňuje. Získání nové certifikace tak potvrzuje, že navzdory náročnému pandemickému roku 2020 je Mews stále jedním z nejlepších míst, kde lidé mohou v Česku pracovat,“ hodnotí certifikaci zakladatel Mews Richard Valtr.

Great Place to Work® je německý institut, který podporuje rozvoj firemní a pracovní kultury napříč 60 zeměmi po celém světě a má zkušenosti a data z více než 10 tisíc organizací. Firmám na základě důkladného prověření uděluje certifikaci potvrzující kvalitní pracovní prostředí pro zaměstnance. Institut v rámci ocenění hodnotí například kulturu panující na pracovišti a zaměstnanecké programy a aktivity, které firma svým týmům nabízí. Zároveň od současných zaměstnanců získává nezávislou anonymní zpětnou vazbu. Následně udělená certifikace platí po jeden rok.

Mews svým zaměstnancům poskytuje řadu výhod, které na trhu práce nabízí jen hrstka firem. Příkladem mohou být tzv. wellness středy, kdy má jednou měsíčně celá firma volno a každá další středa je čistě bez meetingů, jen soustředění se na práci bez vyrušování a prostor na oddech od běžného shonu. Zaměstnanci v týmu také mohou čerpat neomezenou placenou dovolenou. Scaleup se dále snaží dávat lidem dostatek prostoru na vlastní projekty v rámci firmy a čas na péči o duševní zdraví.

Nová certifikace pomůže splnit ambiciózní hiringové cíle

Mews nedávno oznámilo příchod nového významného klienta, největší evropskou síť hotelů Accor. Nové velké klienty se totiž česká společnost chystá nabírat i v dalším roce. Aby firma zvládla personálně podpořit rychlý růst svého byznysu, představila ambiciózní náborové plány. V roce 2022 chce počet svých zaměstnanců po celém světě navýšit o 90 %. Například v produktových a vývojářských rolích by měla přivítat přes sto nových kolegů. Vývoj přitom probíhá právě v pražské pobočce, která získala certifikaci Best Place to Work.

„Nová certifikace nám pomůže snáze představit náš přístup ke kolegům potenciálním zájemcům o práci, což nám výrazně pomůže v nabrání desítek nových vývojářů a produkťáků do naší pražské kanceláře, kterou se v následujících 12 měsících chystáme zásadním způsobem rozšířit,“ uzavírá Valtr.

Vedení Mews posílilo o nového viceprezidenta pro strategii a business operations

Novým VP of strategy and business operations v Mews se stal Dean Cookson. Ten v minulosti mimo jiné šest let působil jako VP a CTO aerolinek Virgin American. „Mews je lídrem na trhu, kde od základu digitalizuje správu hotelů a vytváří moderní digitální zážitek hostů. Je to firma, která si jde sebevědomě za svým cílem zlepšit svět hotelnictví. A zároveň je to skvělý tým lidí, jenž táhne za jeden provaz. Zkrátka je to projekt, u kterého jsem cítil, že u něj musím být,“ vysvětluje své nové angažmá Dean Cookson.

Zdroj informací

MEWS SYSTEMS, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

18. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3575 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál