FESTKA jmenovala nového generálního ředitele, aby značku posunul na další úroveň

FESTKA jmenovala nového generálního ředitele, aby značku posunul na další úroveň

FESTKA, český výrobce špičkových karbonových rámů pro jízdní kola, jmenoval novým generálním ředitelem Roberta Sadowského (45), bývalého šéfa společnosti Pinarello US.

Společnost se sídlem v centru Prahy, která loni oslavila 10. narozeniny, nechce usnout na vavřínech. „Trvalo nám deset let, než jsme vyvinuli produkt a našli pro něj zákazníky. Nyní je čas posunout FESTKU na další úroveň," říká spoluzakladatel společnosti a hlavní produktový designér Michael Moureček.

Roberto Sadowsky přináší bohaté zkušenosti z byznysu na nejvyšší úrovni. Narodil se a vyrostl v Itálii a posledních jedenáct let vedl americké pobočky prestižních italských sportovních značek, jako např. Dainese a Pinarello. Roberto, který se v předchozí etapě své kariéry věnoval oblasti prodeje na všech možných úrovních, získal během svého působení v USA velké zkušenosti ve všech aspektech podnikového řízení. K České republice má zvláštní vztah, neboť jeho matka je Češka, která jej od dětství učila svůj rodný jazyk.

„Ambicí společnosti Festka je stát se celosvětově nejvýznamnějším a nejautentičtějším klíčovým hráčem v oblasti luxusních a high-end jízdních kol," říká ke svému jmenování Roberto Sadowsky. „Festka je sice malá společnost, ale vytvořila si neuvěřitelně silnou značku a oddanou zákaznickou základnu. Sama vyrábí unikátní technologií rámy a kola, která si kupují a oceňují lidé na celém světě. Naším záměrem je na těchto mimořádných základech dále stavět, a to tak, že výrazně rozšíříme naše výrobní kapacity, a přitom zůstaneme zde v Česku."

Proč si myslí, že to FESTKA dokáže? „Firmu jsem nejdřív sledoval z vlastního zájmu zpovzdálí. Po čase jsme si začali povídat se spoluzakladateli o jejich ambicích a plánech do budoucnosti. Vždycky jsem cítil, že značka má zvláštního ducha, kterého jsem nikde jinde neviděl. Česko je zemí bohatou na technické know-how v oblasti výroby a designu, se spoustou šikovných lidí ochotných inovovat a vytvářet hodnoty. V něčem mi připomíná Itálii před globalizací. Toto skvělé prostředí nám umožní inovovat a přinést do cyklistického průmyslu jedinečný výrobní i obchodní model."

Spoluzakladatelé společnosti FESTKA, se doposud podíleli jak na vedení společnosti, tak - každý za sebe - za svou část provozu: Ondřej Novotný za výrobní proces a Michael Moureček za vývoj. Příchod Roberta Sadowského jim uvolní ruce a umožní jim plně se věnovat důležitým úkolům, které je čekají.

Když se jich tří zeptají, co by si za FESTKU přáli, mají připravenou odpověď: „Chceme vyrábět kola, do kterých se lidé zamilují."

Roberto je absolventem Università degli Studi di Modena e Reggio Emilia, třetí nejstarší univerzity v Evropě, kde vystudoval ekonomii. Je ženatý a má dvě děti. Hovoří italsky, anglicky, česky, německy a španělsky. Volný čas tráví rád s rodinou v přírodě. Mezi své oblíbené aktivity řadí lyžování, turistiku, cyklistiku, plavání a windsurfing.

Zdroj informací

FESTKA a NejBusiness.cz

Datum

15. prosince 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Reklama

Page generated in 1.6049 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál