UlovDomov.cz inovoval webové platformy, navýšil tržby a má nového CEO

UlovDomov.cz inovoval webové platformy, navýšil tržby a má nového CEO

Realitní trh má za sebou období plné turbulencí, nejistot a zvratů, přesto společnost UlovDomov.cz navýšila za loňský rok meziročně tržby téměř o 40 %. Letos firma inovovala webové platformy svých klíčových projektů, dále upevnila svou pozici digitálního leadera v oblasti nájemního bydlení a očekává opětovný růst tržeb. Další rozvoj firmy bude mít na starosti nový CEO, Martina Březinu nahrazuje dosavadní finanční ředitel Michal Hrbatý.

Koronavirová krize sice přibrzdila ekonomiku, zato výrazně urychlila rozvoj digitálních služeb. Mnohé se vyznačují tím, že jsou bezkontaktní, časově úsporné a uživatelsky přívětivé. Do online prostředí se totiž přesouvají i klienti ze starší generace. Společnost UlovDomov.cz proto investovala do vývoje a redesignu inzertního portálu ulovdomov.cz a webové platformy idealninajemce.cz. „Web služby Ideální nájemce nastavuje nové vizuální směřování brandu a je výrazně komfortnější především pro uživatele na mobilních zařízeních. Na tyto změny bude navazovat i vylepšení online zóny pro klienty,” vysvětluje Michal Hrbatý, nový CEO společnosti UlovDomov.cz, které dlouhodobě věří i investiční skupina Miton, jejíž portfolio se zaměřuje právě na inovativní digitální B2C firmy.

Pandemie zásadně ovlivnila dynamiku nabídky a poptávky a z pronajímání se tak v posledním roce stala náročná disciplína. Vidět je to především na pražském nájemním trhu, kam v posledním roce a půl proudily stovky až tisíce bytů původně provozovaných v režimu krátkodobých pronájmů. To zapůsobilo i na ceny nájmů, které se z propadu vzpamatovávají doteď. „Ceny nájemního bydlení se odrazily ode dna a pozvolna rostou, vždy ale záleží například na lokalitě a stavu bytu. U většiny kategorií jsme však stále pod hranicí cen z doby před koronou, což vnímám jako významnější srovnání a indikátor prostoru pro další růst,“ uvedl Michal Hrbatý za společnost, která majitelům nabízí kompletní správu dlouhodobých pronájmů a prostřednictvím služby Ideální nájemce pečuje o více než 1 500 bytů v hodnotě přesahující 7 miliard korun.

Ukázaly se také slabiny krátkodobých pronájmů. Covidová krize a s ní spojené lockdowny, útlum turismu, odliv expatů, ale například i nižší míra služebních cest a růst práce z domu vedly k tomu, že mnoho majitelů byty buď prodalo, nebo je nabídlo k dlouhodobému pronájmu. „Krátkodobé pronájmy obecně zažívají bouřlivé období – nejdříve zásadní výpadek způsobený pandemií koronaviru, potom nedávné rozhodnutí pražského městského soudu o danění příjmu z krátkodobých pronájmů. V souvislosti s Airbnb už také začaly padat první pokuty,“ dodal Hrbatý. Pro služby v oblasti krátkodobých pronájmů je to další citelná rána, která má potenciál výrazně omezit jejich atraktivitu.

Ačkoliv se situace začala zjara letošního roku pomalu měnit, poptávka po nájemním bydlení byla znatelně menší než před pandemií. Nájemní trh znovu rozhýbal až návrat vysokoškoláků, kterým na podzim začala prezenční výuka. V Praze vychází dle posledních dat společnosti UlovDomov.cz nájem bytu dispozice 2+kk v průměru na 14 900 korun, což je až o šest procent více než ve druhém čtvrtletí. Mírné zdražování nájemného je patrné také v Brně. „Tento sezónní nárůst je výrazně podpořen návratem studentů do univerzitních měst a může tedy zkreslovat celkový trend, který je, a nejspíš i bude, spíše pozvolný,“ upřesňuje Hrbatý.

Michal Hrbatý v čele firmy nahradil Martina Březinu, jednoho ze spoluzakladatelů, který své úspěchy ve vedení společnosti zpečetil loňským oceněním v prestižním žebříčku Deloitte Technology Fast 50, kde se společnost UlovDomov.cz umístila jako 3. nejrychleji rostoucí technologická firma ve střední Evropě. Březina dál zůstává jedním ze společníků.

Michal Hrbatý přišel do UlovDomov.cz z nadnárodní poradenské společnosti Deloitte, kde měl na starosti desítky auditních a poradenských projektů pro tuzemské i globální klienty. Díky svému předchozímu působení a zkušenostem z mnoha odvětví přináší Michal do firmy cenné know-how pro další další růst a rozvoj klíčových projektů.

„Trend nájemního bydlení je na vzestupu. Mým cílem je proto upevnění pozice UlovDomov.cz jakožto jedničky na českém trhu nájemního bydlení. Chceme i nadále posilovat pozici proptech leadera a posouvat trh pronájmů směrem k technologické budoucnosti,” uzavírá Hrbatý s tím, že jednou z hlavních výzev je také růst firmy prostřednictvím B2B spoluprací.

UlovDomov.cz

UlovDomov.cz provozuje největší český inzertní portál zaměřený na pronájmy a nástroj Prověření rizikovosti osob. UlovDomov.cz je členem skupiny Miton vedle projektů jako Slevomat, Rohlík.cz, Bonami či Twisto. Firma má pobočky v Brně, Praze, Plzni či Olomouci a provozuje prémiovou službu Ideální nájemce, která majitelům nemovitostí zajišťuje veškerý servis spojený s pronájmem jejich bytů, včetně převzetí rizik.

UlovDomov.cz má k dispozici mediány cen nájmů u jednotlivých dispozic pro Brno i Prahu, a to včetně jednotlivých městských částí. Může poskytnout meziroční, mezikvartální i meziměsíční srovnání. Odborníci z firmy dokážou okomentovat jak právní, tak daňové aspekty nájemního bydlení a vyjádřit se k trendům na realitním trhu. V neposlední řadě pak rádi poradí ohledně pojištění domácnosti či investice formou koupě bytu a jeho následného pronajímání.

Zdroj informací

UlovDomov.cz s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

18. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2475 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál