David McCabe novým CEO IKEA v Česku, Maďarsku a na Slovensku

David McCabe novým CEO IKEA v Česku, Maďarsku a na Slovensku

Novým generálním ředitelem IKEA v regionu Česko, Maďarsko a Slovensko byl jmenován David McCabe. Své role se ujme během září 2021. Ve funkci vystřídá Mouniu El Hilali, která vedla IKEA v těchto zemích poslední tři roky a nyní nastupuje na pozici Market Operation Leader ve skupině Ingka Group.

David McCabe bude jako Country Retail Manager ve všech třech zemích zodpovídat za rozvoj a další růst podnikání. Působit bude zároveň také jako Chief Sustainability Officer a bude dohlížet na to, aby IKEA dosáhla svých cílů v boji proti klimatickým změnám, které si stanovila do roku 2030.

„Mám velkou radost z toho, že se mohu přidat k týmu v Česku, Maďarsku a na Slovensku. Sledoval jsem s obdivem úspěchy tohoto regionu a těším se, jak budeme společně pomáhat co nejvíce lidem k lepšímu životu v jejich domovech,“ řekl David McCabe a dodal: „Naše strategie je silná a jasná. Budeme nadále usilovat o ještě větší cenovou dostupnost, přístupnost a trvalou udržitelnost.“

David McCabe začal svou kariéru v IKEA před více než 25 lety ve Velké Británii. Pracoval na mnoha pozicích jak v obchodních domech, tak na celostátní úrovni, a to zejména v logistice a komerčních funkcích. Kromě Velké Británie působil také v Irsku, USA a Kanadě, kde zastával také roli dočasného generálního ředitele. V logistice, komerční oblasti, rozvoji a inovacích pracoval také na různých pozicích na úrovni skupiny Ingka.

Volný čas tráví David McCabe nejraději se svou rodinou, cestuje a setkává se s lidmi z různých kultur. Rád ochutnává dobrou mezinárodní kuchyni a baví ho také sport.

IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko

V minulém finančním roce 2020 zaznamenala IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko celkové tržby téměř 810 milionů eur a pomohla zlepšit život více než 10 milionům zákazníků. Společnost provozuje v těchto třech zemích osm obchodních domů, kontaktní centrum, servisní kancelář a zaměstnává více než 4 500 lidí.

Zdroj informací

IKEA a NejBusiness.cz

Datum

11. srpna 2021

Pozvánka na konferenci

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.6934 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál