Barbora Ryšavá se stala novou manažerkou akvizic pozemků ve VGP

Barbora Ryšavá se stala novou manažerkou akvizic pozemků ve VGP

Developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP personálně posílil, když do funkce manažerky akvizic pozemků (Plot Acquisition Manager) jmenoval Barboru Ryšavou (37). Ta bude v nově vytvořené pozici primárně zodpovědná za vyhledávání a zajišťování vhodných lokalit pro budoucí výstavbu, čímž přispěje k dlouhodobé expanzi a růstu portfolia společnosti VGP.

„Pandemie koronaviru v posledním roce a půl zásadně navýšila podíl online nakupování na maloobchodních tržbách, což s sebou přineslo rostoucí poptávku firem po logistických nemovitostech jak v okolí velkých měst, tak i lokalitách mimo hlavní logistické uzly. Věříme, že skupina VGP je na toto dobře připravena, což nám umožní ještě více upevnit naši pozici na trhu. Tímto Barboru Ryšavou oficiálně vítáme v týmu a přejeme jí hodně pracovních sil a úspěchů,“ komentuje Matthias Sander, provozní ředitel VGP pro region střední a východní Evropy.

Barbora Ryšavá se v oblasti realit pohybuje po většinu svého profesního života a může tak těžit z celkem 13leté praxe na trhu. Zkušenosti sbírala v řadě významných společností jako IKEA Centers, kde měla na starosti pronájem českého portfolia obchodních center, Ahold Czech Republic, ve které se podílela na expanzi tuzemských supermarketů a hypermarketů Albert, a dále AmRest, kde se posledních pět let starala o rozšiřování sítě poboček známých značek od KFC a Burger King přes Starbucks až po Pizza Hut v České republice.

VGP

VGP je celoevropský developer, manažer, a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků o aktuální rozloze 7,48 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998 jako rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes, s více než 260 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 12 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím společných podniků VGP European Logistics, VGP European Logistics 2 a VGP Park München. V současné době má v portfoliu 77 parků v celé Evropě; v České republice se jedná o 14 parků, které jsou buď dokončené a pronajaté, ve výstavbě anebo v přípravě.

K červnu 2020 dosáhla hrubá hodnota aktiv skupiny VGP, včetně 100 % společných podniků, 3,23 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv společnosti (EPRA NAV) 1 079 milionů EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels a na Pražské burze cenných papírů.

Zdroj informací

VGP - industriální stavby s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

30. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 3.1308 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál