Společnost OTE má od zítřka nového předsedu představenstva

Společnost OTE má od zítřka nového předsedu představenstva

Michal Puchel se stane novým předsedou představenstva akciové společnosti OTE, do čelní pozice ho zvolili členové tohoto orgánu. Před tím dozorčí rada z funkce odvolala Aleše Tomce. OTE spadá pod Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), které je jediným akcionářem této firmy.

Nový předseda představenstva OTE a.s. Michal Puchel, který byl dosud členem představenstva této společnosti, se funkce ujme od zítřka.

„Věřím, že nový předseda představenstva bude dobrým lodivodem a bude OTE bezpečně provázet velmi dynamickými vlnami energetického sektoru,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček a dodává: „Michalu Puchelovi přeji v nové pozici mnoho úspěchů, MPO v tom bude samozřejmě pomáhat.“

„Nový předseda představenstva OTE bude mít za úkol nejen hájit strategické zájmy státu na velmi rozmanitém a průběžně se měnícím poli energetiky. Zájmem Michala Puchela samozřejmě musí být také účelné, efektivní a hospodárné nakládání se svěřenými prostředky a funkční ekonomika celé společnosti,“ upřesňuje náměstek ministra průmyslu a obchodu Jan Dejl, který má výkon akcionářských práv na MPO na starosti.

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze, E.ON Academy Energy Series a Prince Foundation 5th Edition, Ing. Michal Puchel (*1973) se energetice věnuje od roku 1999, tedy celý profesní život. Mimo jiné pracoval jako analytik společnosti Accenture, ředitel firmy EUROENERGY, vedoucí úseku strategie a regulace Západoslovenské energetiky a také jako vedoucí odboru zajišťování přenosových a systémových služeb ve společnosti ČEPS.

Zdroj informací

OTE, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

29. června 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.4428 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál