Bezpečnostní expert David Horad posiluje český tým Huawei

Bezpečnostní expert David Horad posiluje český tým Huawei

Výrobce informačních a komunikačních technologií Huawei posílil svůj bezpečnostní tým v Česku. Na novou pozici ředitele pro kybernetickou bezpečnost jmenovala společnost Huawei začátkem roku Davida Horada. Společnost chce tímto krokem ještě zvýšit transparentnost svého podnikání na území republiky, podpořit informovanost české společnosti v otázkách kybernetické bezpečnosti a obsáhnout odbornou diskusi i komunikaci se všemi partnery a dotčenými subjekty v rámci ekosystému. David Horad bude mít také na starosti agendu ochrany osobních údajů v rámci ČR, Slovenska a Rakouska.

„V posledních letech stoupá intenzita veřejné debaty vztahující se k bezpečnosti, a i z toho důvodu je pro nás transparentnost důležitá více než kdy dříve. Spolupráci s nezávislými institucemi, s auditory i mezinárodními experty na kyberbezpečnost, jako je například německý BSI (Spolkový úřad pro bezpečnost informační techniky), jsme vždy vítali a jejich prověrkami procházíme s čistým štítem. Zejména u technologií 5G jsme dokonce těmi, kdo na bezpečnost apelují více než jiní, neboť jsme předložili mnohá doporučení, jak by bylo možné bezpečnost systémů posílit. Jsem rád, že se David stane součástí našeho týmu a že i tímto krokem můžeme v nastaveném trendu pokračovat,“ říká Willi Song, generální ředitel pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko.

David Horad se věnuje kybernetické bezpečnosti v oblasti telekomunikací, bankovnictví a pojišťovnictví již více než dvacet let. Do funkce ředitele kybernetické bezpečnosti u Huawei přešel ze společnosti ING, kde byl členem týmu IRM/ORM. Mezi jeho předchozí zkušenosti patří řízení informační bezpečnosti, integrovaného systému řízení a ochrana osobních údajů u poskytovatele informačních a telekomunikačních služeb T-Systems. David měl na starosti informační bezpečnost v českém a rakouském zastoupení společnosti CSC s.r.o., podílel se na jejích externích projektech pro farmaceutické firmy, stejně tak jako na řízení informační bezpečnosti u NN pojišťovny a penzijní společnosti.

„Velmi se těším na novou misi ve společnosti Huawei. Současná pandemie nám ukázala, jak digitální technologie změní způsob našeho života a jak nové digitální platformy mohou transformovat zdravotní péči, vzdělávání, průmysl, komunikaci i způsob práce. Nové technologie jsou rychle se měnícím odvětvím, které bude mít na naše životy stále větší pozitivní dopad. Ve své pozici chci podporovat naší roli dodavatele ICT řešení, pro kterého jsou inovace a kybernetická bezpečnost tou nejvyšší prioritou. Mým cílem je přispívat k tomu, aby společnost Huawei nadále byla tím nejlepším partnerem pro zákazníky, operátory, regulátory, státní správu, veřejnou samosprávu i komunity,“ říká David Horad.

Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

Zdroj informací

Huawei Technologies (Czech) s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

11. února 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.9339 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál