Petr Jonák jmenován do nově zřízené pozice ředitele korporátních a vnějších záležítostí T-Mobile

Petr Jonák jmenován do nově zřízené pozice ředitele korporátních a vnějších záležítostí T-Mobile

Od 1. července 2020 se členem magentového týmu stává Petr Jonák (39), který byl jmenován na nově zřízenou pozici ředitele pro korporátní a vnější záležitosti. Ve své funkci bude přímo podřízen Jurajovi Bónovi, výkonnému řediteli T-Mobile Czech Republic a.s., a bude úzce spolupracovat s vedením společnosti a dalšími strategickými orgány a útvary.

Petr Jonák vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a absolvoval exekutivní program na IMD Business School. Pět let strávil v médiích v ekonomickém zpravodajství ČTK, později jako zpravodaj Agentury v Bruselu a nakonec jako redaktor Hospodářských novin. Od roku 2006 do roku 2009 se věnoval vládním záležitostem a CSR ve společnosti Škoda Auto. Následně strávil sedm let v investiční skupině BXR, kde vedl vnější vztahy skupiny a byl také členem top managementu společností, do nichž skupina investovala (např. dopravní skupina AWT či těžební společnost NWR). Do T-Mobile Jonák přichází z Coca-Cola HBC Česká republika a Slovensko, kde od roku 2016 pracoval jako ředitel pro vnější vztahy a udržitelnost.

„Jsem opravdu rád, že se Petr Jonák stane posilou našeho týmu,“ říká Juraj Bóna, výkonný ředitel T-Mobile CZ, a doplňuje: „Profesionál jeho zkušeností a reputace bude zcela jistě velkou posilou při naplňování jak strategie firemní, tak vnějších vztahů.”

Ve své nové roli bude Petr Jonák zodpovědný za řízení Public Affairs a externí komunikace. “Velmi se těším na novou misi v T-Mobile. Telekomunikace jsou rychle se měnícím odvětvím, které bude mít na naše životy stále větší pozitivní dopad. Krize kolem koronaviru nám ukázala, jak digitální technologie změní způsob našeho života a jak nastupující hyperkonektivita a internet věcí mohou transformovat naši zdravotní péči, bezpečnost a mobilitu. Ve své roli chci podporovat zásadní orientaci naší společnosti na zákazníka a přispívat k tomu, aby se T-Mobile stal tím nejlepším partnerem pro zákazníky, státní a místní správu i komunity,” říká Petr Jonák.

Od roku 2015 je Petr Jonák členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde je v současnosti zodpovědný za vnitřní trh EU, ochranu spotřebitele a udržitelnost. Je také členem Národní ekonomické rady vlády (NERV) a akademické rady Compliance Academy.

Petr Jonák se dlouhodobě zajímá o propojování různých světů (byznysu, veřejné správy, akademického sektoru, neziskových společností nebo umění); spolupodílel se na založení středoevropské pobočky Aspen Institutu, kde byl také členem dozorčí rady.

O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic, člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, je s více než 6,2 miliony zákazníků jedničkou na českém trhu. T-Mobile je integrovaným operátorem a kromě mobilních a pevných telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti, což prokazuje i srovnávací měření kvality sítí umlaut (dříve P3), v němž T-Mobile již potřetí získal ocenění Best-in-Test.

T-Mobile Czech Republic klade důraz na odpovědný přístup k okolí a ke společnosti. Drží se férových pravidel podnikání, pomáhá na svět prospěšným aplikacím a službám, podporuje neziskové organizace, drobné podnikatele i jednotlivce a pomáhá při mimořádných událostech. Zaměstnanci společnosti působí jako dobrovolníci na řadě míst celé republiky.

Zdroj informací

T-Mobile Czech Republic a NejBusiness.cz

Datum

5. června 2020

Hledáme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Facebook

Page generated in 1.7918 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál