Pavel Hadroušek: Akciový výhled

Pavel Hadroušek: Akciový výhled

I přes pokles v USA otevře Evropa růstem.

Po včerejším propadu na Wall Street, kdy si index SP500 odepsal -1,2%, se nyní futures obchodují v zeleném. Ty evropské přidávají +0,7%, zámoří aktuálně roste +0,3%. I přes volatilitu a pokles udržel zmíněný index metu 3800 bodů. Navíc v Evropě v poslední době i tak převažuje lepší sentiment, který na akciích pomáhá „živit“ zřejmě nižší zainvestovanost investorů v regionu a ústup cen komodit.

Asie přes noc převážně rostla, růsty se pohybovaly do +0,5%. Dnes budou investoři sledovat inflační data CPI v Evropě, kde se čeká pokles za prosinec na 9,5% z listopadových 10,1%. V USA se odpoledne zveřejní data z trhu práce. Jak silný je a bude trh práce je nyní dalším vodítkem pro členy FEDu ohledně výhledu měnové politiky. Pražská burza má velmi dobrý vstup do letošního roku. Zatím jsme byli svědky 4 růstů v řadě. Index PX ve čtvrtek přidal +1% na 1242 bodů. Přiblížil se tak technicky důležité hladině 200 denního klouzavého průměru, který leží na 1247 bodech. Tady by se ovšem dala čekat přirozená rezistence. Navíc po silných růstech bank, bychom čekali minimálně zvolnění tempa u Erste, která byla tahounem indexu a včera uzavírala na 772 Kč (+1,3%).

Růst se podařilo i Komerční bance, jejíž akcie se obchodovaly na 675 Kč (+1%). Nejlepší výkon z bank však včera podala Moneta, její kurz nad 77 Kč (+2,4%) je nejvýše od září. U technicky důležité hladiny 790 Kč se také obchoduje ČEZ. Pro dnešní den bychom čekali pokračování aktivnějšího obchodování. V závěru dne není vyloučeno určité vybírání zisků.

Zdroj informací

Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.

Datum

6. ledna 2023

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2666 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál