Tomáš Mach: Američtí investoři vyčkávají na zasedání FEDu, mezitím česká koruna historicky posiluje

Tomáš Mach: Američtí investoři vyčkávají na zasedání FEDu, mezitím česká koruna historicky posiluje

Širší akciový index S&P 500 aktuálně posiluje o 0,2 % na hodnotu 3831,8 bodů.

Hlavní akciové indexy v USA

Index Dow Jones -0,12 % na 33096,71 b.
S&P 500 +0,2 % na 3831,8 b.
Nasdaq Composite +0,06 % na 10393,18 b.

Aktuální situace

Akcie v USA se aktuálně obchodují smíšeně, když neudržely své zisky z počátku obchodovaní. Úvodní pozitivní impuls na akciích v zámoří byl upozaděn poté, co se představitelé FEDu opět nechali slyšet, že jsou odhodlaní dál tlumit vysokou inflaci, která trápí jak spotřebitele tak dodavatele. Investoři dle dnešního zasedání FEDu se nejspíš obávají dalšího restriktivního opatření v podobě růstu úrokových sazeb v USA.

Měnové páry

Na devizovém trhu dnes pozorujeme rekordně sílící českou korunu, která se dokonce na páru s eurem dostala pod 24 EURCZK. Konkrétně tedy česká koruna posiluje vůči euru o 0,32 % na hodnotu 23,98 EURCZK. Tímto posunem se česká koruna vůči euru stává nejsilnější za posledních 12 let! Značnou zásluhu má ČNB v čele s guvernérem Michlem, jenž zastává „politiku“ silné české koruny a k tomu právě využívá devizové intervence.

Ještě výraznější posun dnes pozorujeme u české koruny vůči americkému dolaru, kde dokonce posiluje o 0,91 % na hodnotu 22,6 USDCZK.

Sektory indexu S&P 500

V rámci jednotlivých sektorů nejvíce roste sektor Realit s přírůstek 2 %, následovaný je sektorem Základních materiálů a Finančním sektorem se shodným růstem o 1,2 %. Naopak prozatím nejvíce odepisuje sektor Energií s poklesem o 0,6 %.

Individuální akcie

Na poli individuálních titulů dnes stojí za povšimnutí významnějšího růstu ceny akcií společnosti Warner Bros Discovery (WBD; 7,9 %) poté, co analytik Timothy W Nollen ze společnosti Macquarie zrevidoval svou cílovou cenu pro akcie WBD na 16 USD s doporučením „outperform“. Cena akcií WBD aktuálně signalizuje 94% potenciální růst k cílové cenně WBD dle konsensu trhu.

Zdroj informací

Bloomberg, Tomáš Mach, Fio banka, a.s.

Datum

4. ledna 2023

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1524 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál