Tomáš Kolomazník: SAP SE — Jaký druh softwaru? Ano.

Tomáš Kolomazník: SAP SE — Jaký druh softwaru? Ano.

Výkonnost

SAP se pyšní finančními výsledky Q2 2022, zejména cloudovým byznysem, který je nejvíce výkonnou oblastí této společnosti. Dívajíce se na tabulku níže, Cloud vystřelil vzhůru, což dokazuje prozatímní skvělou výkonnost. “Naše výsledky v Q2 dokazují, že portfolio SAPu je silnější, než kdy dříve. Náš přechod do cloudu je nadčasový. Náš byznys je silný, a v boji o trh vítězíme.” Tvrdí Christian Klein, CEO SAPu. Nicméně, lze si povšimnout hlubokého propadu v EPS.

Technický pohled — Sap pokračuje v poklesu

Na první pohled byste si určitě mohli splést graf níže s nějakým, třeba alpským pohořím. SAP ke svému vzrůstu stoprocentně využil Covidu — cena prudce vzrostla — když se firma přesunula do sféry automatizace. Ovšem, jak se říká, rychle nabyl, rychle pozbyl.

Z technického pohledu cenová tabule SAPu určitě nevypadá nikterak lákavě. Zatím. Nicméně, pokud vezmeme v úvahu všechna pro a proti, a podíváme se na graf znovu, možná v něm objevíme určitou investiční příležitost, jelikož cena akcií kontinuálně klesá již půl roku. Tudíž je zde určitá pravděpodobnost, že cena půjde v následujících měsících vzhůru.

Podkres

Tato analýza byla o německé mezinárodní softwarové společnosti — SAP. Iniciály společnosti znamenají “System Analysis Program Development”, což je anglický překlad. SAP redefinoval ERP (plánování podnikových zdrojů) a je číslo jedna ve světovém prodeji tohoto typu softwaru. Mimo to, SAP se také zabývá byznysovým softwarem, cloudovým programováním a konzultačními službami.

Firma je podle Begin Capital Markets druhou největší evropskou technologickou firmou dle kapitalizace, a také největší německou společností, dle stejného měřítka. Pro představu, Volkswagen je třetí. Společnost jako taková má hlubokou historii — tento rok oslavila své 50 narozeniny. K tomu všemu SAP od roku 1991 dokázal uskutečnit akvizice čítající v řádech více než 70 firem.

Zdroj informací

Tomáš Kolomazník, finanční analytik BCM

Datum

20. října 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2708 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál