Ivan Bartoš: Chceme moderní města a konkurenceschopný venkov

Ivan Bartoš: Chceme moderní města a konkurenceschopný venkov

V Praze se dnes a zítra koná v rámci českého předsednictví v Radě EU konference k politikám architektury a stavební kultury. Sešli se na ní odborníci z více než dvaceti zemí, kteří se zabývají architekturou, územním plánováním, krajinářskou architekturou, ochranou stavebního dědictví a stavební kulturou obecně. Na konferenci vystoupil místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

„Podporujeme inovativní řízení měst a obcí, moderní a konkurenceschopný venkov a v neposlední řadě kvalitně vystavěný prostor. Tím myslím takové prostředí, které zlepšuje pracovní podmínky, podporuje sociální interakce a nabízí příležitosti k volnočasovým aktivitám. Kvalita takového prostoru bezprostředně ovlivňuje životy našich občanů,“ řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, který konferenci zahájil spolu s náměstkem ministra kultury Vlastislavem Ourodou a světoznámou architektkou Evou Jiřičnou, ale také předsedy profesních komor a dalšími mezinárodními hosty.

Ministerstvo pro místní rozvoj organizuje konferenci ve spolupráci s Ministerstvem kultury, Českou komorou architektů a dalšími partnery. Účastní se jí na 200 posluchačů a desítky dalších ji sledují online. Příspěvky v prvním dni konference se věnují Novému evropskému Bauhausu, Davoské deklaraci, roli státních architektů, příkladům zahraničních politik architektury a představena byla i dokončovaná aktualizace Politiky architektury a stavební kultury České republiky.

Druhý den bude zaměřen na udržitelnost, kvalitu a dostupnost bydlení, příklady dobré praxe pro poválečnou obnovu sídel. Ty byly shrnuty do Pražské charty poválečné obnovy měst.

Pro účastníky je připraven také doprovodný program, který zahrnuje exkurzi na Jižní město a po příkladech kvalitní architektury na Liberecku, návštěvu Müllerovy vily, procházku po realizacích Josipa Plečnika na Pražském hradě, seznámení s českým kubismem, atd.

Zdroj informací

Ivan Bartoš, ministr pro místní rozvoj

Datum

11. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5894 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál