Tomáš Kolomazník: Siemens AG – evropský kolos

Tomáš Kolomazník: Siemens AG – evropský kolos

Finanční výkonnost

"Díky dobrým provozním výsledkům a vynikajícímu volnému peněžnímu toku ve výši 1,3 miliardy eur podtrhuje Siemens ve druhém čtvrtletí naše realizační schopnosti a sílu, a to i tváří v tvář výraznému protivětru." To jsou slova Ralfa P. Tomase, finančního ředitele společnosti Siemens AG. V grafu si můžete prohlédnout výsledky, o kterých Ralf hovořil. Vidíme zvýšení objednávek a tržeb. Čistý zisk společnosti sice klesl téměř na polovinu, díky odpisům v souvislostech s odchodem z ruského trhu. Podle BeginCapitalMarkets (BCM) je Siemens AG třetím největším technologickým hráčem v Evropě a zůstává na stejném místě jako loni, s hodnotou téměř 91 miliard EUR.

Siemens již opustil ruský trh, což může být dobrý krok, který ukáže, na které straně Siemens stojí, ale může také způsobit ztrátu některých ruských akcionářů.

Technické údaje - Siegy

Z technického hlediska cena osciluje v celkově negativním trendu. Co se týče krátkodobého horizontu, technické ukazatele na TradingView doporučují prodávat.

Přesto se zdá, že v dlouhodobém horizontu existuje prostor pro kapitálové zisky, protože se jedná o stabilní společnost, ikdyž cena za akcii od začátku letošního roku klesla o více než 43 %.*,**

Jakkoli to nyní může vypadat kontroverzně, stále je třeba mít na paměti, že Siemens je nadnárodní společnost, která má po celém světě zákazníky s mnohamilionovou hodnotou a vyrábí technologické produkty na úrovni špičkových světových firem.

Pozadí společnosti

Historie společnosti Siemens sahá do první poloviny 19. století a od té doby společnost jen prosperuje. Nyní jsou její výrobky téměř všudypřítomné, a pokud byste byli dostatečně všímaví, její výrobky jsou jako chlapík v tričku s krátkým rukávem v mrazivém počasí, nemůžete ho přehlédnout.

Samotná společnost má čtyři divize, na kterých stojí – Průmysl, Mobilita, Zdravotnictví a Infrastruktura. Jen pro vaši představu, sortiment výrobků Siemens je tak široký, že pokud jste někdy museli navštívit magnetickou rezonanci nebo jste z nějakého důvodu potřebovali rentgen, pravděpodobně byl přístroj vyroben společností Siemens. A pokud jste někdy použili některou z metropolitních kolejových dopravních prostředků, je dost pravděpodobné, že je také vyrobil Siemens.

* Minulá výkonnost není zárukou budoucích výsledků.

** Výhledová prohlášení jsou založena na předpokladech a současných očekáváních, které mohou být nepřesné, nebo vycházejí ze současného ekonomického prostředí, které se může změnit. Taková prohlášení nejsou zárukou budoucí výkonnosti. Zahrnují rizika a další nejistoty, které je obtížné předvídat. Výsledky se mohou podstatně lišit od výsledků vyjádřených nebo implikovaných v jakýchkoli výhledových prohlášeních.

Zdroj informací

Tomáš Kolomazník, finanční analytik BCM

Datum

5. října 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Reklama

Page generated in 1.7977 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál