Jana Steckerová: Euro opět pod paritou

Jana Steckerová: Euro opět pod paritou

Kurz koruny zůstával i v průběhu úterního obchodování stabilní. K větším pohybům ho nepřiměly ani zpřesněné výsledky HDP za Q2, které dopadly lépe, než se čekalo. Pozitivní překvapení přinesl vývoj spotřeby domácností, což ale zároveň znamená proinflační vyznění celého výsledku. Výrazných změn dnes nedoznal ani polský zlotý, který se pohyboval kolem úrovně 4,73 PLN/EUR. Maďarský forint byl volatilnější, když očekával zasedání tamní centrální banky.

Ta zvýšila klíčovou úrokovou sazbu o 100 bb na 11,75 % tak, jak se očekávalo. Kurz forintu v průběhu dne posílil o 0,5 %. Vzhledem k silným inflačním tlakům a obavám z oslabování domácí měny bude podle našeho názoru maďarská centrální banka ve zpřísňování měnových podmínek pokračovat, a to až do úrovně 14,5 %. Tam by se 3M i týdenní depozitní sazba měly dostat na konci letošního roku. Forint bude ale přesto podle naší prognózy v následujících čtvrtletích oslabovat.

Americká data překvapila pozitivně, když spotřebitelská důvěra překonala všechna očekávání a vyskočila 103,2 bodu. V důsledku toho euro přišlo o své ranní zisky a oslabilo zpět těsně pod paritu.

Zdroj informací

Jana Steckerová, Ekonomický a strategický výzkum, Komerční banka, a.s.

Datum

30. srpna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.134 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál