Ivan Bartoš: Na podporu regionů jsme letos rozdělili 2,16 miliardy korun

Ivan Bartoš: Na podporu regionů jsme letos rozdělili 2,16 miliardy korun

Ministerstvo pro místní rozvoj právě zveřejnilo výsledky vyhodnocení výzev pro rok 2022 programu Podpora rozvoje regionů 2019+. Nejvyšší zájem byl o dotační titul na obnovu místních komunikací. Obcím bude v celém programu rozdělena částka 2,16 mld. Kč.

„Obce, a to jak do tří, tak do deseti tisíc obyvatel, mají největší zájem o dotace na obnovu místních komunikací. Standardní poptávku pak zaznamenávají dotační tituly zaměřené na vybudování multifunkčních a dětských hřišť a také na rekonstrukci veřejných budov, kde jsou podporovány rekonstrukce školních budov, kulturních domů a budov obecních úřadů. S ohledem na disponibilní finance mohlo být a bylo doporučeno k poskytnutí dotace téměř 650 žádostí za téměř 2,16 miliardy korun. Kvůli velkému množství žádostí jsme podali návrh na navýšení letošní alokace, abychom mohli uspokojit co nejvíce žadatelů,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš s tím, že je program Podpora rozvoje regionů 2019+ nejen velmi žádaný, což dokazuje zejména poptávka, ale také potřebný. „Pro rok 2023 jsme připraveni vyhlásit výzvy pro podávání žádostí o dotace koncentrované na nejdůležitější témata. Zároveň je chceme upravit tak, aby bylo předkládání žádostí pro obce a města ještě jednodušší. Vyhlášení těchto výzev je však odvislé od vyjednání dostatečné finanční alokace ze státního rozpočtu pro rok 2023. Tento program však patří mezi priority národních programů pro samosprávy,“ dodává Ivan Bartoš.

V program Podpora rozvoje regionů 2019+ byla výzva vyhlášena dne 1. října 2021 a příjem žádostí byl ukončen 17. prosince 2021.

Ministerstvo pro místní rozvoj se také finančně podílí na budování ucelených bezbariérových tras měst a obcí. V letošním roce bylo k poskytnutí dotace doporučeno 100 % podaných žádostí: 6 žádostí za 12,4 mil. Kč.

Více o programu Podpora a rozvoj regionů 2019+ naleznete zde.

Více informací o programu bezbariér naleznete zde.

Zdroj informací

Ivan Bartoš, ministr pro místní rozvoj

Datum

10. června 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3766 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál