Ivan Bartoš: Program na pomoc obcím s rekonstrukcemi bytů prodlužujeme o tři měsíce

Ivan Bartoš: Program na pomoc obcím s rekonstrukcemi bytů prodlužujeme o tři měsíce

Program, který pomáhá obcím s rekonstrukcemi bytů primárně určeným pro ukrajinské uprchlíky, Ministerstvo pro místní rozvoj prodlužuje o tři měsíce. Nově opravené byty zůstanou obcím a krajům i po odchodu ukrajinských uprchlíků domů, takže je budou moci využít pro své občany. K dnešnímu dni bylo podáno 81 žádostí v celkové částce 139 milionů korun, dalších 70 žádostí je rozpracováno.

„Vzhledem k aktuální situaci pokračující ruské agrese na Ukrajině jsme se rozhodli program o tři měsíce, tj. do konce srpna prodloužit. Momentálně také intenzivně jednáme o možných úpravách výzvy, aby byla vůči obcím a krajům ještě vstřícnější. Naším cílem je uspokojit co nejvíce žadatelů. Momentálně máme na program přislíbenou téměř miliardu korun. Tyto byty budou následně po odchodu uprchlíků sloužit i pro naše občany, čímž se zároveň snažíme částečně řešit dostupnost bydlení, které minulé vlády nevěnovaly dostatek pozornosti. Jsou to byty pro potřeby České republiky,“ říká místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Podpořeny budou opravy či menší rekonstrukce obecních a krajských objektů, které nejsou nyní obyvatelné, ale mohly by sloužit pro střednědobé ubytování uprchlíků. Tyto rekonstrukce budou prováděny v půdorysech stávajících objektů. S povolovacím procesem nebude problém. K získání dotace bude stačit čestné prohlášení, že je věc řešena se stavebním úřadem. Opravené byty po krizi obcím a krajům zůstanou a ty je využijí pro své občany.

Žádosti je možné podávat až do 31. srpna 2022, přičemž poslední možný termín pro předložení dokladů k čerpání dotace je 31. prosince 2022. Náklady je možné uplatňovat zpětně, od dne, kdy Ruská federace napadla Ukrajinu. Nejzazší termín ukončení realizace akce je 28. února 2023.

Bližší informace naleznete zde.

Často kladené otázky naleznete zde.

Zdroj informací

Ivan Bartoš, ministr pro místní rozvoj

Datum

26. května 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Reklama

Page generated in 1.5906 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál