Bohumil Trampota: Colt CZ Group: První kvartál naznačí rekordní rok

Bohumil Trampota: Colt CZ Group: První kvartál naznačí rekordní rok

Očekávané výsledky hospodaření: Výsledky společnosti Colt CZ Group SE (dříve Česká zbrojovka – CZG) za první kvartál tohoto roku podle nás podstatně vzrostly v meziročním srovnání. Očekáváme růst tržeb o 62 % y/y a zisku EBITDA o 56 %. Za tímto vysokým růstem zřejmě stála masivní poptávka zejména na hlavním trhu v USA. Rozdíl podpořila také konsolidace Coltu, který před rokem ještě nebyl součástí České zbrojovky.

Zásadní je pro Colt trh v USA. V minulém roce generoval téměř 60 % celkových tržeb. Ale i ostatní trhy Evropy, Asie a Afriky by měly ukázat silnou poptávku. V meziročním srovnání vzroste také domácí trh. Vzhledem k plnění kontraktu s Armádou ČR vzroste meziročně podíl ČR. Proti stejnému kvartálu loňského roku nově přibude do portfolia zemí také Kanada. Je to dáno akvizicí Coltu. Připomínáme, že Zbrojovka akvírovala Colt až ve druhém kvartále 2021, takže loňské výsledky za 1Q21 jsou o jeho výsledky nižší. Celkové tržby by podle naší kalkulace měly meziročně vzrůst o 62 % na 3,3 mld. CZK. Zahrnuté Coltu do hospodaření a inflace nákladů má za následek jejich růst. EBITDA odhadujeme na 676 mil. CZK, což by znamenalo meziroční růst o 55,7 %. Čistý zisk by pak měl meziročně vzrůst o 19,5 % na 329 mil. CZK.

Celoroční cíle: Colt by měl v tomto roce dosáhnout celkových tržeb 14,4 až 14,8 mld. CZK a zisku EBITDA 3 až 3,3 mld. CZK. Naše odhady za 1Q22 tvoří 22,6 % tržeb a 21,5 % EBITDA. předpokládáme, že management společnosti své celoroční projekce potvrdí.

Zdroj informací

Bohumil Trampota, Ekonomický a strategický výzkum, Komerční banka, a.s.

Datum

20. května 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1285 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál