Bohumil Trampota, Kevin Tran Nguyen: Kofola (Koupit, 12m cíl = 381 CZK): Historicky nejlepší čísla budou dále růst

Bohumil Trampota, Kevin Tran Nguyen: Kofola (Koupit, 12m cíl = 381 CZK): Historicky nejlepší čísla budou dále růst

Investiční doporučení: Pro akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko vydáváme doporučení Koupit s cílovou cenou 381 CZK na jednu akcii (doporučení a cílová cena byly dosud v revizi). Kofola je přední společností v sektoru produkce nealkoholických nápojů ve střední a jihovýchodní Evropě. Společnost se mimo jiné zaměřuje na produkci sycených nápojů a minerálních vod. Od propuknutí pandemie a po zavedení přísných restrikcí bylo tvrdě zasaženo hospodaření Kofoly, zejména restaurační segment. Hospodaření se v minulém roce řečí čísel vrátilo na předpandemické úrovně, nicméně věříme, že potenciál není zdaleka vyčerpán. V následujících letech předpokládáme organický růst všech tří segmentů (ČeskoSlovensko, Adriatický region a Fresh&Herbs). Kofola je také aktivní na poli M&A, což může nabízet další potenciál růstu.

Očekávaný výhled hospodaření: V našich projekcích počítáme s průměrným růstem celkových tržeb ve sledovaném období (2022 – 2026) o 5,8 % z 6,6 mld. CZK v 2021 na 8,8 mld. CZK v 2026. Náklady na vstupní materiály (např. obaly, sladidla) vzrostou jen letos o odhadovaných 25 %. Nicméně u ostatních nákladů fixního charakteru by Kofola měla ukázat přísnou kontrolu. Letošní zisk EBITDA vzroste podle naší projekce na 1 188 mil. CZK z 1 128 mil. CZK dosažených v 2021 a bude blíže hornímu konci cíle samotné Kofoly na 1 080 až 1 200 mil. CZK. Zadlužení Kofoly po akvizicích vzrostlo a prolomilo bankovní kovenanty. Nicméně v loňském roce již kleslo na 3,1x. Ve sledovaném období (2022-2026) nadále očekáváme další postupné snižování až pod 2,0x.

Ocenění akcií: K určení cílové ceny jsme použili model diskontovaného volného cash flow. Cílovou cenu jsme stanovili na 381 CZK na akcii. Fair value akcie ve srovnání s aktuální tržní cenou indikuje 30 % potenciál růstu. Kofolu oceňujeme na P/E 27,1 a EV/EBITDA 10,0. Medián sektoru srovnatelných společností se pohybuje na úrovni 25,9 respektive 19,7. V sektorovém srovnání se podle poměrových ukazatelů Kofola obchoduje se značným diskontem.

Hlavní rizika: Jedno z nejvýznamnějších rizik představuje růst cen surovin na vstupu, zejména sladidel a obalových materiálů. V současné situaci je toto riziko opravdu značné. Naopak situace je lepší s ohledem na omezení distribučních kanálů vyplývající z restriktivních opatření v souvislosti s pandemií COVID-19.

Očekávané události: Výsledky za první čtvrtletí 2022 plánuje Kofola zveřejnit 1. června.

Zdroj informací

Bohumil Trampota, Kevin Tran Nguyen, Ekonomický a strategický výzkum, Komerční banka, a.s.

Datum

12. května 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2112 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál