Jaroslav Ton: Zdražování pohonných hmot sleduje celý sektor logistiky

Jaroslav Ton: Zdražování pohonných hmot sleduje celý sektor logistiky

Rostoucí ceny pohonných hmot atakující historická maxima mohou pro evropskou logistiku představovat významný stresor. Náhlé změny totiž posilují už tak napjatou cashflow situaci malých a středních dopravců. Ti se potýkají se splatnostmi faktur v řádu měsíců a v klasickém bankovním světě pro ně neexistuje schůdná forma financování. Přitom tvoří hlavní pilíř nejen současné e-commerce ekonomiky a jejich činnost generuje až 10 procent celkového evropského HDP. To znamená, že když tyto firmy nepodpoříme, budeme doplácet všichni a možná nás čeká nepříjemné zdražování služeb.

“Při těchto cenách nafty není řešení ani navrhované snížení DPH, protože zakázky se jezdí za stejné peníze, ale náklady na palivo jsou najednou dvojnásobné. Počkám ještě pár týdnů, ale nezbývá mi jiná možnost, než ihned zdražit,” uvádí například dodávkář Jaroslav Kalous.

Zdražování pohonných hmot aktuálně sleduje celý sektor logistiky. Ceny mohou ovlivnit i větší firmy, které přes své zkušenosti a postavení na trhu budou muset o to víc hlídat vlastní cash flow. Obzvlášť nyní je právě zdravé provozní financování důležitější než zisk, a stabilizace cash flow představuje možnost, jak snížit podnikatelské riziko.

Zdroj informací

Jaroslav Ton, majitel a CEO společnosti 4Trans

Datum

11. března 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4982 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál