Vyjádření Top Estates Group k situaci na Ukrajině

Vyjádření Top Estates Group k situaci na Ukrajině

Developerská společnost Top Estates Group je hluboce otřesena situací na Ukrajině, hodlá se aktivně zapojit do pomoci a přijala opatření a interní pravidla, kterými se hodlá jasně vymezit proti vraždění nevinných obyvatel Ukrajiny ze strany Ruska a ruských vojáků.

Celý tým společnosti Top Estates Group zásadně odsuzujeme barbarskou agresi Ruské federace proti Ukrajině. Jsme hluboce otřeseni vražděním nevinných obyvatel Ukrajiny ze strany Ruska a ruských vojáků a stejně jako většina obyvatel České republiky jsme do posledních chvíle věřili, že vedení Ruska v 21.století, po hrůzách druhé světové války, nemůže přistoupit k otevřené agresi proti nezávislému evropskému státu, který navíc nazývá bratrským.

Společnost Top Estates věří, že každý jednotlivec a firma mohou přispět svým dílem nejen k odsouzení těchto jasných zločinů proti lidskosti a životu, ale také konkrétními kroky, které Rusku a ruskému národu jasně ukáží, že agrese na Ukrajině bude mít dlouhodobé dopady.

Společnost Top Estates spolupracuje na svých stavbách s řadou společností, kde občané Ukrajiny jsou skvělými profesionály, stavebními dělníky a bez jejichž práce by stavby nejen naše, ale v celé ČR těžko vznikaly. Neumíme si za současné situace představit, že budeme prodávat byty, aktuálně stavěné mimo jiné i občany Ukrajiny občanům Ruska, a tedy že by občané Ruska chodili na prohlídky bytů, kde se pohybují občané Ukrajiny, kterým ruští vojáci vraždí rodiny a jejich sousedy. Proto do odvolání nebudeme prodávat jakékoli byty občanům Ruské federace.

„Považujeme za nezbytné, aby obyvatelé Ruska, žijící a cestují po Evropě, jasně odsoudili vedení Ruska a jakýmkoli tlakem působili na co nejrychlejší ukončení šíleného vraždění na Ukrajině“ říká Dušan Dvořák, spolumajitel společnosti Top Estates Group.

Dále jsme se rozhodli poskytnout částku jeden milion Kč pro organizaci Člověk v tísni, která působí přímo na Ukrajině a pomáhá na nejdůležitějším místě, tedy ve válkou zasažených oblastech.

Dále jsme se rozhodli, že poskytneme pro celý rok 2022 ubytovací kapacity, celkem až 250 lůžek, v našem projektu Myslivna v Brně pro potřebu ukrajinských obyvatel, kteří budou prchat před vraždící ruskou armádou.

„V dané věci chceme úzce spolupracovat s magistrátem města Brna, neboť řešení ubytování takového počtu lidí si vyžádá řadu procesů a organizačních opatření“ uvedl Petr Teplý, druhý zakladatel společnosti Top Estates Group.

Zdroj informací

Top Estates Group s.r.o.

Datum

25. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3164 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál