Martin Kupka: Uzavíráme letecký provoz na území České republiky pro ruské dopravce; České dráhy vypraví speciální vlaky pro Ukrajince

Martin Kupka: Uzavíráme letecký provoz na území České republiky pro ruské dopravce; České dráhy vypraví speciální vlaky pro Ukrajince

Česká a Polská republika společně omezují od dnešní půlnoci letecký provoz na území obou zemí pro ruské dopravce; ruští dopravci nebudou moci přilétat a odlétat do/z ČR. Dohodl se na tom český ministr dopravy Martin Kupka se svým polským protějškem Andrzejem Adamczykem. Opatření začne platit od půlnoci z 25. na 26. února. Zároveň České dráhy ve spolupráci s polskými partnery vypraví speciální vlak pro občany Ukrajiny.

„Ministerstvo dopravy již nevydává nová povolení pro nepravidelné ruské lety, zároveň se od půlnoci uzavírají česká letiště pro ruské dopravce. Tyto kroky jsou činěny ve spolupráci s polským ministerstvem infrastruktury, které zavádí podobná opatření,“ říká ministr dopravy Martin Kupka v reakci na aktuální dění na Ukrajině.

České dráhy vypraví na Ukrajinu speciální vlaky, jízdné je zdarma

Každý držitel cestovního pasu Ukrajinské republiky bude moci vlaky ČD cestovat do odvolání zdarma. Tím bude umožněno všem dojet zdarma jejich vlaky na plánované ukrajinské vlaky z jakéhokoliv místa v ČR zdarma a s potřebným předstihem.

„Kdo se chce vrátit za svými příbuznými na Ukrajinu, ČD jim poskytují jízdné zdarma. Zároveň budeme organizovat speciální vlaky ve spolupráci s polskými dráhami, které pojedou z Bohumína do města Přemyšl a podle zájmu budou přidávány další soupravy,“ dodává ministr Kuka.

Speciální vlaky budou mít cca 12 vozů pro cca 700 – 800 lidí a budou v nich řazeny i vozy na zavazadla, a to jak vozy ČD, tak velkokapacitní poštovní vozy poskytnuté ČD CARGO. ČD zároveň zajistí doprovod vlaků vlastním jazykově vybaveným personálem až do Polska.

Zdroj informací

Martin Kupka, ministr dopravy

Datum

25. února 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3991 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál