Jozo Perić: Přehled Hewlett Packard Enterprise CO

Jozo Perić: Přehled Hewlett Packard Enterprise CO

Dne 30. listopadu HPE vykázala lepší než očekávané čtvrtletní zisky, tržby byly 7,51 miliardy USD, což je více než předpokládané 7,38 miliardy USD, a zisk na akcii byl 0,52 USD, mnohem lepší než očekávaných 0,4873 na akcii.

1. září společnost HP oznámila, že vyhrála 10letou smlouvu na počítačové služby v hodnotě 2 miliard USD s americkou Národní bezpečnostní agenturou.

HPE a NSA

Společnosti HPE byla udělena smlouva s Národní bezpečnostní agenturou (NSA) ve výši 2 miliard USD na dodávku technologie vysoce výkonné výpočetní techniky (HPC) jako služby prostřednictvím platformy HPE GreenLake po dobu deseti let.

Díky novému vztahu bude NSA schopna efektivněji využívat rychle rostoucí požadavky na umělou inteligenci a data, aby mohla vyvinout poznatky a další předpovědi a analýzy s optimálním výkonem. NSA bude těžit z agilní, adaptabilní a zabezpečené platformy pro řešení jejich rostoucích požadavků na správu dat využitím řešení HPC společnosti HPE prostřednictvím platformy HPE GreenLake, která umožňuje plně spravované a zabezpečené místní cloudové služby.

Starší viceprezident a generální manažer HPC a Mission Critical Solutions (MCS), Justin Hotard, uvedl: „Implementace umělé inteligence, strojového učení a analytických schopností do masivních souborů dat stále více vyžaduje systémy High Performance Computing (HPC)“. "Zákazníci požadují možnosti HPC pro své nejnáročnější datové projekty v kombinaci se snadnou, jednoduchou a agilní správou. Využitím platformy HPE GreenLake, která poskytuje zabezpečená lokální řešení jako službu, získává Národní bezpečnostní agentura (NSA) špičková řešení HPC pro řešení řady složitých datových potřeb, ale s flexibilní formou služby."

Finance

V úterý 30. listopadu společnost Hewlett Packard Enterprise Co. oznámila lepší než očekávané čtvrtletní zisky a tržby v souladu s projekcemi Street, nicméně akcie v odpoledním obchodování klesly o 2 %.

HPE, +5,49 procenta, vykázala ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk 2,55 miliardy dolarů, neboli 1,91 dolaru na akcii, ve srovnání s 157 miliony dolarů nebo 12 centy na akcii ve stejném čtvrtletí před rokem. HPE vykázala upravený zisk 52 centů na akcii, což je nárůst ze 41 centů v předchozím čtvrtletí.

Tržby vzrostly o 2 % na 7,35 miliardy USD, což je nárůst ze 7,2 miliardy USD v předchozím roce.

Očekávání

Průměrná cílová cena pro Hewlett Packard Enterprise Co mezi 20 analytiky z money.cnn.com, kteří poskytují 12měsíční cenové projekce, je 18,00, s vysokým odhadem 21,00 a nízkým odhadem 13,00. Z předchozí ceny 14,99 odráží konsenzuální projekce nárůst +20,08 procenta.

Držení akcií společnosti Hewlett Packard Enterprise Co. je aktuálním konsensem 24 oslovených finančních analytiků. Toto hodnocení je stabilní od listopadu, kdy bylo zvýšeno z Hold.

Zdroj informací

Jozo Perić, vedoucí oddělení správy portfolia a investičního výzkumu společnosti Panda Capital s.r.o.

Datum

7. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.346 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál