Lucia Žárská: Rekordní zisky společnosti Nvidia přitahují pozornost investorů

Lucia Žárská: Rekordní zisky společnosti Nvidia přitahují pozornost investorů

Společnost Nvidia se stala sedmou nejhodnotnější na světě. Její potenciál stoupal úměrně s globálním růstem nedostatku čipů. V dnešním světě jsou tyto komponenty klíčové v mnoha produktech. Nedostatek počítačových čipů zaznamenalo více než 100 průmyslových odvětví. Tvrdit však, že za výbornými výsledky stojí pouze vysoká poptávka po čipech by bylo příliš jednoduché. Společnost ovlivňuje více faktorů a ještě vyšší nárůst můžeme čekat i v roce 2022.

Poptávka po hrách

Gaming byznys narostl i během pandemie, protože lidé museli díky opatřením zůstat doma. Nvidia si připsala rekordní nárůst, její příjmy z tohoto segmentu byly ve výši 3,221 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 42 %. Firma tak překonala původní predikci 3,138 miliardy USD.

Dalším segmentem, který byl poháněn výsledky pandemických opatření je Professional Visualization. Stále více organizací přestupuje na hybridní systém práce a právě Nvidia v tomto segmentu přináší řešení pro takový způsob práce. Týmy designérů potřebují komplexní řešení a hledají virtuální platformy, které jim pomáhají při sdílení jejich práce v reálném čase. Právě Nvidia začala těžit z příležitosti hybridní práce na trhu a tržby z Professional Visualization byly zveřejněny ve výši 577 milionů dolarů. To přineslo meziroční nárůst o 144 %, který předstihl očekávaný výsledek 533 milionů USD. Co se týče budoucího vývoje, tak počet lidí a firem, kteří hledají stále nová řešení, ať už v hracím průmyslu nebo ve formě sdílení práce, bude bezpochyby stoupat.

Růst kryptoměn nepomohl

Naopak prudký nárůst digitálních jmen se nepodepsal na zisku společnosti Nvidia. Firma začala vyrábět čipy specificky zaměřené na profesionály v oblasti kryptoměn s názvem CMP. Avšak prodej CMP za poslední období klesal až o 60 % na částku 105 milionů dolarů. Predikce na zisky ve čtvrtém čtvrtletí je tak velmi nízká. Pozitivní je, že se to nepodepsalo na celkovém výsledku čipového výrobce.

Bezkonkurenční lídr

Nvidia se tak po posledním zveřejnění výsledků dostala daleko za své konkurenty. Vykázala až 130 % nárůst a její tržní kapitalizace se vyšplhala na 753,87 miliardy dolarů. Její pozice lídra výrobce klíčových komponentů potřebných pro rychle rostoucí technologie, jako jsou cloud computing, AI, robotická automatizace, gaming, výpočetní technika a těžba kryptoměn vynesla firmu na vrchol.

Hodnota akcií je aktuálně druhou nejvyšší ve skupině NYFANG+ po Tesle. A tímto společnost Nvidia nekončí. Její budoucí vývoj bude ovlivněn gigantem Facebook, který nedávno ohlásil velkolepé plány v budování metaverze. Očekává se totiž, že právě Nvidia bude klíčovým dodavatelem v tomto projektu zaměřeném na virtuální realitu.

Zdroj informací

Lucia Žárská, hlavní analytička společnosti ProfitLevel

Datum

22. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4928 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál