Bohumil Trampota: Philip Morris ČR: Pokles prodeje klasických produktů, příznivý cenový efekt, meziroční růst

Bohumil Trampota: Philip Morris ČR: Pokles prodeje klasických produktů, příznivý cenový efekt, meziroční růst

Očekávané výsledky hospodaření: Hospodaření v první polovině roku bylo negativně ovlivněno restrikcemi, který vyplývaly z pandemické situace. Trpěly tím zejména prodeje v příhraničních oblastech. Odhadujeme celkový mírný meziroční růst prodaných výrobků. Pokles klasických cigaret kompenzoval růst zahřívaných produktů.

Celkové tržby za první pololetí odhadujeme na 9,5 mld. CZK, což odpovídá meziročnímu růstu o 11,1 %. Pozitivní je složení produkt mixu. Podíl cigaret by měl dále mírně klesnout, zatímco prodej zahřívaných náplní poroste slušným tempem. Celkový prodaný objem produktů PMČR by měl vzrůst o cca 2 % y/y.Příznivý je také vývoj cen výrobků. Předpokládáme, že náklady na distribuci a administrativní náklady zůstanou vyšší, stejně jako v minulém roce. Provozní zisk by měl ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrůst o +10,9 % na 2,4 mld. CZK. Čistý zisk by pak měl dosáhnout 1,9 mld. CZK(+10,1 % y/y).

Nekonsolidovaný čistý zisk slouží jako základna pro výpočet dividendy. Výsledky za první polovinu roku plus naše odhady naznačují dividendu ve výši zhruba 1 400 CZK. To by odpovídalo atraktivnímu hrubému výnosu téměř 9 %.

Zdroj informací

Bohumil Trampota, Ekonomický a strategický výzkum, Komerční banka, a.s.

Datum

24. září 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4578 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál