Bohumil Trampota: Česká zbrojovka: Motor výsledků, zámořská velmi silná poptávka nepolevuje, poprvé je zahrnut Colt

Bohumil Trampota: Česká zbrojovka: Motor výsledků, zámořská velmi silná poptávka nepolevuje, poprvé je zahrnut Colt

Očekávané výsledky hospodaření: Předpokládáme, že výsledky za celé první pololetí tohoto roku navážou na velmi silná čísla reportovaná v samotném prvním kvartále. Výsledky za H1 21 již navíc budou alespoň částečně obsahovat i akvírovaný Colt (od 21. května). Očekáváme podstatný meziroční růst. Předpokládáme, že management zopakuje své projekce na výsledky za celý rok.

Motorem výsledků je bez překvapení trh v USA. Tamní velmi silná poptávka po ručních palných zbraních tvoří většinu tržeb CZG. V Q1 21 bylo 67 % celkových tržeb generováno právě v USA. Ale ani ostatní zahraniční trhy, jako Asie a Afrika, se nenechají zahanbit a ukážou slušnou dynamiku. Naopak slabší by měly být výnosy domácího trhu. Zahájení dodávek zbraní pro armádu ČR by mělo začít až ve druhém pololetí. Do výsledků promluví poprvé také Colt. CZG dokončila jeho akvizici na konci května. Takže jeho konsolidace by měla pozitivně ovlivnit výsledky. Kromě samotných výnosů porostou ale i náklady. A to zejména na suroviny, osobní náklady a služby. Dále pak bude tyto výsledky obsahovat také poradenské náklady na zmíněnou akvizici Coltu. Mají ale jednorázový charakter a nebudou se opakovat.

Celkové tržby za první polovinu roku odhadujeme na 4,6 mld. CZK, což je meziroční růst o +35,3 %. Téměř 70 % celkových výnosů CZG by měl generovat trh v USA. Zisk na úrovni EBITDA by měl podle našich projekcí vzrůst v meziročním srovnání o +30,9 % na 949 mil. CZK. Mírný pokles marže je dán jednorázovými náklady. Čistý zisk by pak podle našich projekcí měl dosáhnout 580 mil. CZK (+51,8 % y/y).

U příležitosti publikace předchozích výsledků zvýšilo vedení CZG celoroční cíle, které by se měly pohybovat u horní hranice následujícího rozpětí. Tržby by se měly nacházet v rozmezí 10,34 – 10,64 mld. CZK a EBITDA 1,99 – 2,19 mld. CZK.

Více informací bude zveřejněno na konferenčním hovoru, který bude následovat po zveřejnění výsledků.

Zdroj informací

Bohumil Trampota, Ekonomický a strategický výzkum, Komerční banka, a.s.

Datum

22. září 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3026 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál