Bohumil Trampota: Kofola: Kvartální výsledky budou podstatně lepší než minulý rok

Bohumil Trampota: Kofola: Kvartální výsledky budou podstatně lepší než minulý rok

Kofola oznámí výsledky hospodaření za druhé čtvrtletní tohoto roku. Druhý kvartál byl stále z velké části ovlivněn restrikcemi, nicméně v menší míře ve srovnání s předchozím rokem. Čekáme tak podstatně lepší čísla po slabém prvním čtvrtletí, ale slušný růst odhadujeme i v meziročním srovnání.

U příležitosti zveřejnění výsledků za Q1 21 indikovala Kofola, že v dubnu došlo k růstu tržeb o 11 %, v květnu pak dokonce 23 %.Celkové tržby za druhé čtvrtletí pak podle našich odhadů měly vzrůst o 15 % y/y na 1,68 mld. CZK. Růstu pomohlo rozvolnění restrikcí asi v polovině kvartálu. Odhadujeme, že náklady na sladidla a PET granulát meziročně vzrostly. Na druhou stranu by měla Kofola ukázat nákladovou disciplínu a ostatní provozní náklady typu administrativních, personálních a marketingových by měly zůstat cca stabilní. EBITDA meziročně vzroste na 339 mil. CZK(+47,4 % y/y). Marže by se měla zvýšit o +4,4 pb na 20,2 %. Čistý zisk by podle našich projekcí měl činit 118 mil. CZKpo loňských 5,3 mil. CZK.

Předpokládáme, že Kofola potvrdí celoroční projekce. Cíl pro tento rok je dosáhnout zisku EBITDA v rozmezí 1,03 mld. CZK až 1,15 mld. CZK(náš odhad činí 1,035 mld. CZK).

Potvrzení celoročního cíle bude důležitá informace. Napoví, jestli Kofola dokázala eliminovat velmi slabé první čtvrtletí. Ale vzhledem k tomu, že začátek roku je ze sezónního hlediska nejslabší a nemá na celkové výsledky takový vliv, předpokládáme, že silné letní měsíce dokážou tento efekt vyrovnat. Komentář k hospodaření právě ve zmíněných letních měsících, které mají na celoroční čísla zásadní vliv, bude velmi sledovaný.

Co se týká dividendy, tak odhadujeme, že návrhu se nedočkáme ani tentokrát. K tomu by podle předchozích komentářů managementu mohlo dojít, jakmile bude mít Kofola lepší vizibilitu hospodaření na další období.

Konferenční hovor se bude konat v pátek 3. září v 9:30 CET.

Zdroj informací

Bohumil Trampota, Ekonomický a strategický výzkum, Komerční banka, a.s.

Datum

27. srpna 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1131 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál