Bohumil Trampota: PPF po dobrovolné nabídce ovládne 28,36 % akcií Monety

Bohumil Trampota: PPF po dobrovolné nabídce ovládne 28,36 % akcií Monety

Skupina PPF oznámila, že během dobrovolné nabídky na odkup akcií Monety získala akceptace ve výši 141 723 860 ks, což odpovídá 27,73 %. To dohromady s podílem, který vlastnila PPF před odkupem (0,63 %), znamená, že po vypořádání transakce bude PPF v Monetě ovládat 28,36 %.

Podle tiskového prohlášení je většina akceptací od právnických osob, jen 7 % jsou od fyzických osob. Celých 87 % je od zahraničních investorů.

Vypořádání proběhne ve dvou vlnách. V první vlně bude 24. března vypořádáno 10 % akciového podílu na Monetě. Zbytek bude možno vypořádat až po odsouhlasení transakce od regulátora (ČNB), o který PPF požádala 24. února 2021.

Vzhledem k tomu, že PPF prodloužila termín nabídky na 5. března z původního 26. února, jsme čekali, že zájem investorů o odkup bude velký. V rámci dobrovolného veřejného návrhu mohla PPF získat maximálně 29 %, a tento objem se jí téměř podařilo naplnit.

Připomínáme, že PPF vykupovala akcie Monety za 80 CZK za jeden kus. Ukazuje se, že pro téměř 28 % akcionářů Monety byla nabídka PPF atraktivní.

Pokud se podíváme na průměrnou cenu akcií Monety na burze, od začátku obchodování v roce 2016 až do cca konce února 2020, kdy propukla koronakrize, byl tento průměr na hranici 79 CZK za akcii, což je prakticky cena nabídky. Dále by z našeho pohledu měla nabídka zohlednit také nevyplacené dividendy za dva roky (cca 7 CZK za každý rok). Naše cílová cena pro akcie Monety je 97 CZK.

Zdroj informací

Bohumil Trampota, Ekonomický a strategický výzkum, Komerční banka, a.s.

Datum

11. března 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.8236 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál