Personální změny v ČSOB

Personální změny v ČSOB

Novým výkonným ředitelem ČSOB pro oblast Compliance se od 1. prosince 2019 stal Václav Potůček. Jeho hlavní odpovědností bude posílení role Compliance v rámci celé skupiny ČSOB.

Výkonným ředitelem skupiny ČSOB pro Lidské zdroje se od 1. ledna 2020 stane Ondřej Vychodil, současný výkonný ředitel Financí. Vedením Financí bude pověřena Blanka Horáková.

Václav Potůček pracuje v ČSOB již jedenáctým rokem, donedávna jako výkonný manažer Distribuce Poštovní spořitelny. Začínal jako manažer v Compliance - Prevence praní špinavých peněz (AML). Poté vedl v Compliance oblast Finančních trhů, od roku 2012 pokračoval jako manažer Řízení nefinančních rizik a od roku 2016 do léta 2018 zastával pozici výkonného ředitele Obchodní podpory. „Chci se zaměřit na nastavení efektivního kontrolního prostředí ve svěřených oblastech a větší přiblížení naší oblasti k byznysu,“ říká Václav Potůček.

Výkonným ředitelem pro oblast Lidské zdroje se od 1. ledna 2020 stane Ondřej Vychodil. Naváže na dosavadního šéfa HR Radka Hájka, který se od listopadu 2019 ujal vedení retailové pobočkové sítě ČSOB. Ondřej Vychodil bude pokračovat v naplňování strategie skupiny ČSOB pro oblast HR nazvané Naši lidé. „Cesta k milionům spokojených klientů skupiny ČSOB vede přes motivované a schopné zaměstnankyně a zaměstnance, kteří si v otevřené atmosféře vzájemně důvěřují a respektují se. V dnešní technologické epoše to platí dvojnásob. Naši lidé jsou skvělí a zaslouží si ten nejlepší přístup,“ říká Ondřej Vychodil.

Ondřej zahájil svou kariéru v ČSOB v roce 2006, kdy se stal ředitelem Vztahů k investorům. Krátce vedl i útvar Komunikace, od roku 2012 pokračoval jako ředitel Strategie a od roku 2017 zastává pozici výkonného ředitele Financí ČSOB. Absolvoval postgraduální studium ekonomie na CERGE-EI, včetně stáže na Harvardově univerzitě, je ženatý, má tři děti a ve volném čase se aktivně věnuje hudbě.

Řízením útvaru Finance bude od 1. ledna 2020 pověřena Blanka Horáková. Ve více než 15leté kariéře ve skupině ČSOB a KBC Blanka zastávala různé analytické a manažerské role v útvarech Financí ČSOB, Financí KBC a ICT ČSOB.  Během své kariéry v naší skupině, Blanka pracovala necelé dva roky v KBC financích v Bruselu. Momentálně vede útvar Skupinového controllingu a vztahů k investorům.

„Ve své nové pozici bych se ráda zaměřila na optimalizaci procesů ve financích napříč skupinou KBC/ČSOB v době digitalizace a robotizace. Zároveň jsem přesvědčena, že největší hodnota firmy je v jejích lidech, což platí i ve Financích. Kvalitní a motivovaný team ve Financích je jedním z mých hlavních úkolů,“ dodává Blanka Horáková.

Skupina ČSOB

je vedoucím hráčem na bankovním trhu v České republice. Naše motto „Digitálně a s lidmi“ nejlépe vyjadřuje probíhající investice do inovací a digitalizace, díky nimž neustále zjednodušujeme a zkvalitňujeme obsluhu našich klientů v pobočkách i online prostředí. Naše služby jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dnů v týdnu. Stavíme na unikátním bankopojišťovacím modelu, který nabízí pod jednou střechou vše pro řešení finančních potřeb – od bankovních služeb pod značkou ČSOB či Poštovní spořitelna přes pojištění od ČSOB Pojišťovny až po úvěry na bydlení od Hypoteční banky či Českomoravské stavební spořitelny, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring a Patria Finance. Své služby poskytujeme všem typům zákazníků – fyzickým osobám, malým a středním podnikům i korporátní a institucionální klientele. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především v Belgii a v regionu střední a východní Evropy.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

5. prosince 2019

Fotogalerie

Diskuse

Žádný komentář dosud nebyl vložen

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Reklama

Page generated in 1.5792 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál